“Bo‘lajak diplomat qizlarning qiyofasi qanday bo‘lishi kerak” mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi
2025-yil 11-sentabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi, Yoshlar ishlari ofisi va psixolog hamkorligida “Bo‘lajak diplomat qizlarning qiyofasi qanday bo‘lishi kerak” mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Uchrashuvda professor E.Sultanova va psixolog talaba qizlarni yangi o‘quv yili hamda Vatanimiz mustaqilligining 34 yilligi bilan samimiy tabrikladilar. Suhbat davomida bo‘lajak diplomat ayollarning jamiyatdagi o‘rni, ularning madaniy va siyosiy saviyasi, shuningdek, zamonaviy xalqaro munosabatlarda tutgan o‘rni haqida fikrlar bildirildi.
Ishtirokchilarga universitetdagi ichki qoidalarga rioya etish, odob-axloq kodeksiga amal qilish, kiyinish madaniyatini saqlash, ustozlar bilan samimiy muloqotda bo‘lish, jamoatchilikda faol ishtirok etish hamda doimo o‘z ustida ishlashning naqadar muhim ekani hayotiy va siyosiy misollar asosida atroflicha tushuntirildi.
Tadbir jarayonida talaba qizlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi, davra suhbati esa ochiq va samimiy ruhda o‘tib, barchada ijobiy taassurot qoldirdi.

Состоялся круглый стол на тему «Каков должен быть облик будущей девушки-дипломата»
11 сентября 2025 года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялся круглый стол на тему "Каким должен быть образ будущих дипломатов-девушек." Мероприятие было организовано совместно с председателем Консультативного совета женщин, Офисом по делам молодежи и психологом.
В ходе встречи профессор Э. Султанова и психолог сердечно поздравили студенток с началом нового учебного года, а также с 34-й годовщиной независимости нашей Родины. В беседе были затронуты вопросы роли женщин-дипломатов в современном обществе, их культурного и политического уровня, а также их места в системе международных отношений.
Особое внимание было уделено важности соблюдения правил университета, следованию этическому кодексу, культуре одежды, умению вести уважительный диалог с преподавателями, активному участию в общественной жизни и постоянному самосовершенствованию. Все эти аспекты были раскрыты на основе жизненных и политических примеров.
Студентки получили возможность задать интересующие их вопросы и получить квалифицированные ответы. Круглый стол прошёл в открытой и искренней атмосфере, оставив у всех участников положительные впечатления.