“Bo‘lajak diplomat qizlarning qiyofasi qanday bo‘lishi kerak” mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi
2025-yil 11-sentabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi, Yoshlar ishlari ofisi va psixolog hamkorligida “Bo‘lajak diplomat qizlarning qiyofasi qanday bo‘lishi kerak” mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Uchrashuvda professor E.Sultanova va psixolog talaba qizlarni yangi o‘quv yili hamda Vatanimiz mustaqilligining 34 yilligi bilan samimiy tabrikladilar. Suhbat davomida bo‘lajak diplomat ayollarning jamiyatdagi o‘rni, ularning madaniy va siyosiy saviyasi, shuningdek, zamonaviy xalqaro munosabatlarda tutgan o‘rni haqida fikrlar bildirildi.
Ishtirokchilarga universitetdagi ichki qoidalarga rioya etish, odob-axloq kodeksiga amal qilish, kiyinish madaniyatini saqlash, ustozlar bilan samimiy muloqotda bo‘lish, jamoatchilikda faol ishtirok etish hamda doimo o‘z ustida ishlashning naqadar muhim ekani hayotiy va siyosiy misollar asosida atroflicha tushuntirildi.
Tadbir jarayonida talaba qizlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi, davra suhbati esa ochiq va samimiy ruhda o‘tib, barchada ijobiy taassurot qoldirdi.

Roundtable discussion on “What should be the image of a future female diplomat?”
On September 11, 2025, the University of World Economy and Diplomacy hosted a round table discussion on the topic "What should the image of future female diplomats be?" The event was jointly organized by the Chair of the Women's Advisory Council, the Youth Affairs Office, and a psychologist.
During the meeting, Professor E. Sultanova and the psychologist warmly congratulated the students on the beginning of the new academic year and on the 34th anniversary of our country’s independence. The discussion addressed the role of female diplomats in modern society, their cultural and political awareness, as well as their place in the system of international relations.
Attention was drawn to the importance of following university regulations, adhering to the code of ethics, maintaining proper dress culture, engaging in respectful dialogue with professors, being active in public life, and working continuously on personal development. These aspects were explained through vivid life and political examples.
The students had the opportunity to ask their questions and receive professional answers. The roundtable was held in an open and sincere atmosphere, leaving a strong positive impression on all participants.