JIDUda “Raqamli asrda biznes boshqaruvi” mini MBA dasturi ishtirokchilari uchun bitiruv marosimi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 12-iyul kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Raqamli asrda biznes boshqaruvi” mini MBA dasturi ishtirokchilari uchun bitiruv marosimi bo‘lib o‘tdi. Ushbu dasturni Executive Education fakulteti (Boshqaruv va biznes) Senteo (AQSh) konsalting kompaniyasi bilan hamkorlikda amalga oshirdi.
Dastur tadbirkorlar, davlat va xususiy kompaniyalar yuqori lavozimli rahbarlari, funksional rahbarlar uchun mo‘ljallangan edi.
Dastur tinglovchilarda biznesni rivojlantirish strategiyalari, liderlik va jamoani boshqarish ko‘nikmalari, operatsion samaradorlikni oshirish, robotizatsiya va sun’iy intellektni qo‘llash, o‘zgarishlarni boshqarish usullarini o‘rganish bo‘yicha tizimli tushunchalarni rivojlantirishga qaratilgan edi.
Dastur 5 moduldan iborat bo‘lib, biznesni rivojlantirishning asosiy jihatlarini qamrab oldi va raqamli asrda boshqaruv ko‘nikmalarini rivojlantirish uchun vositalar va kompleks echimlar to‘plamini taqdim etdi.
O‘quv jarayonining o‘ziga xosligi – bu darslarni amaliy mutaxassislar olib borishi, haqiqiy biznes-holatlarni tahlil qilish, guruhlarda ishlash, individual maslahatlashuvlar, seminarlarda ishtirok etish va bozor yetakchilari tajribasi bilan tanishish, shuningdek, turli biznes sohalaridagi ilg‘or tadbirkorlar bilan professional tarmoqni rivojlantirish imkoniyatlaridan iborat edi.
Olti nafar xalqaro tajribaga ega ekspert dastur davomida boshqaruv, raqamli transformatsiya, robotlashtirish, sun’iy intellektni joriy etish, korporativ madaniyatni shakllantirish, strategik inson resurslarini boshqarish va o‘zgarishlarni boshqarish yo‘nalishlarida o‘z bilim va tajribalari bilan bo‘lishdi.
JIDUning Executive Education fakulteti yetakchi xorijiy universitetlar va kompaniyalar bilan hamkorlikda eng yangi texnologiyalar va ilg'or xalqaro tajribani jalb etish orqali davlat muassasalari, iqtisodiy tuzilmalar va tadbirkorlarning boshqaruv bo'g'inini zamonaviy boshqaruv usullariga o'rgatishni amalga oshiradi. Fakultetning hamkorlari orasida Glasgow universiteti, Oksford universiteti, ESSEC biznes maktabi, LUISS biznes maktabi, Yevropa akademiyasi yangiliklari/BBC, Axelcium konsalting kompaniyasi, Senteo konsalting kompaniyasi va boshqalar mavjud.
Senteo konsalting kompaniyasi strategiya va menejment, korporativ madaniyatni rivojlantirish va transformatsiya sohalariga ixtisoslashgan. Senteo mijozlari ro'yxatiga IBM, Renault, IKEA, Telefonica, Wembley, Vodafone, Barclays, UBS, Alfa-bank, BNP-Paribas, Citibank, Megafon, Gruziya Adliya vazirligi va boshqalar kiradi.

Graduation ceremony of participants of the mini MBA program “Leading Business in the Digital Age” was held at UWED
On July 12 of this year, the University of World Economy and Diplomacy held a graduation ceremony for the participants of the mini MBA program “Leading Business in the Digital Age”, implemented by the Executive Education faculty in collaboration with the consulting company Senteo (USA).
The program was designed for entrepreneurs, senior executives of public and private companies, and functional managers.
The training was aimed at developing a systemic understanding of business development strategies, leadership and team management skills, tools for improving operational efficiency, the application of robotics and AI, as well as the introduction of change management techniques.
The program consisted of 5 modules, covering key aspects of running a business and offering a set of tools and comprehensive solutions to enhance leadership and management capabilities in the digital age.
It included in-person classes with expert practitioners, analysis of real-life case studies, teamwork, individual consultations, off-site sessions, insights into best practices of market leaders, as well as opportunities for professional networking and interaction with like-minded peers from different industries.
During the course, six invited experts shared their international experience in management, digital transformation, robotics, AI implementation, corporate culture development, strategic HR, and change management.
UWED Executive Education trains senior executives of government agencies, businesses and individual entrepreneurs in leadership and advanced management in cooperation with leading foreign universities and companies. It’s partner list includes the University of Glasgow, the University of Oxford, ESSEC Business School, LUISS Business School, the European Academy News/BBC, the consulting company Axelcium, the consulting company Senteo, and others.
Senteo is a consulting company with main expertise in strategy and management, transformation of business models and corporate culture. Senteo's client list includes companies such as IBM, Renault, IKEA, Telefonica, Wembley, Vodafone, Barclays, UBS, Alfa-Bank, BNP-Paribas, Citibank, Megafon, the Ministry of Justice of Georgia, among others.