JIDUda “Raqamli asrda biznes boshqaruvi” mini MBA dasturi ishtirokchilari uchun bitiruv marosimi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 12-iyul kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Raqamli asrda biznes boshqaruvi” mini MBA dasturi ishtirokchilari uchun bitiruv marosimi bo‘lib o‘tdi. Ushbu dasturni Executive Education fakulteti (Boshqaruv va biznes) Senteo (AQSh) konsalting kompaniyasi bilan hamkorlikda amalga oshirdi.
Dastur tadbirkorlar, davlat va xususiy kompaniyalar yuqori lavozimli rahbarlari, funksional rahbarlar uchun mo‘ljallangan edi.
Dastur tinglovchilarda biznesni rivojlantirish strategiyalari, liderlik va jamoani boshqarish ko‘nikmalari, operatsion samaradorlikni oshirish, robotizatsiya va sun’iy intellektni qo‘llash, o‘zgarishlarni boshqarish usullarini o‘rganish bo‘yicha tizimli tushunchalarni rivojlantirishga qaratilgan edi.
Dastur 5 moduldan iborat bo‘lib, biznesni rivojlantirishning asosiy jihatlarini qamrab oldi va raqamli asrda boshqaruv ko‘nikmalarini rivojlantirish uchun vositalar va kompleks echimlar to‘plamini taqdim etdi.
O‘quv jarayonining o‘ziga xosligi – bu darslarni amaliy mutaxassislar olib borishi, haqiqiy biznes-holatlarni tahlil qilish, guruhlarda ishlash, individual maslahatlashuvlar, seminarlarda ishtirok etish va bozor yetakchilari tajribasi bilan tanishish, shuningdek, turli biznes sohalaridagi ilg‘or tadbirkorlar bilan professional tarmoqni rivojlantirish imkoniyatlaridan iborat edi.
Olti nafar xalqaro tajribaga ega ekspert dastur davomida boshqaruv, raqamli transformatsiya, robotlashtirish, sun’iy intellektni joriy etish, korporativ madaniyatni shakllantirish, strategik inson resurslarini boshqarish va o‘zgarishlarni boshqarish yo‘nalishlarida o‘z bilim va tajribalari bilan bo‘lishdi.
JIDUning Executive Education fakulteti yetakchi xorijiy universitetlar va kompaniyalar bilan hamkorlikda eng yangi texnologiyalar va ilg'or xalqaro tajribani jalb etish orqali davlat muassasalari, iqtisodiy tuzilmalar va tadbirkorlarning boshqaruv bo'g'inini zamonaviy boshqaruv usullariga o'rgatishni amalga oshiradi. Fakultetning hamkorlari orasida Glasgow universiteti, Oksford universiteti, ESSEC biznes maktabi, LUISS biznes maktabi, Yevropa akademiyasi yangiliklari/BBC, Axelcium konsalting kompaniyasi, Senteo konsalting kompaniyasi va boshqalar mavjud.
Senteo konsalting kompaniyasi strategiya va menejment, korporativ madaniyatni rivojlantirish va transformatsiya sohalariga ixtisoslashgan. Senteo mijozlari ro'yxatiga IBM, Renault, IKEA, Telefonica, Wembley, Vodafone, Barclays, UBS, Alfa-bank, BNP-Paribas, Citibank, Megafon, Gruziya Adliya vazirligi va boshqalar kiradi.

В УМЭД состоялась церемония выпуска участников программы mini MBA «Управление бизнесом в цифровую эпоху»
12 июля текущего года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялась церемония выпуска участников программы mini MBA «Управление бизнесом в цифровую эпоху», реализованной факультетом Executive Education (образование для руководителей) совместно с консалтинговой компанией Senteo (США).
Программа была предназначена для предпринимателей, руководителей организаций и компаний, функциональных руководителей и специалистов.
Обучение было нацелено на развитие системного понимания стратегий развития бизнеса, навыков лидерства и управления командой, методов повышения операционной эффективности, роботизации и применения искусственного интеллекта, а также ознакомление с методами управления изменениями.
Программа включала 5 модулей, охватывающих ключевые аспекты развития бизнеса и предоставляющих набор инструментов и комплексных решений для совершенствования навыков управления в цифровую эпоху.
Особенности проведения обучения включали очные занятия с экспертами-практиками, анализ реальных бизнес-кейсов, групповую работу и индивидуальные консультации, выездные сессии, знакомство с практикой работы лидеров рынка, а также развитие профессионального нетворкинга с амбициозными предпринимателями из разных сфер бизнеса.
В рамках программы выступили шесть приглашённых экспертов, которые поделились международным опытом в области управления, цифровой трансформации, роботизации, внедрения искусственного интеллекта, формирования корпоративной культуры, стратегического HR и управления изменениями.
Факультет Executive Education УМЭД осуществляет обучение руководящего звена государственных учреждений, экономических структур и предпринимателей современным методам управления и технологиям в сотрудничестве с ведущими зарубежными университетами и компаниями. Партнёрами факультета являются Университет Глазго, Оксфордский университет, ESSEC, Luiss, Европейская Академия новостей/BBC, консалтинговые компании Axelcium, Senteo и другие.
Консалтинговая компания Senteo специализируется в области стратегии и управления, трансформации бизнес моделей и развития корпоративной культуры. Список клиентов Senteo включает IBM, Renault, IKEA, Telefonica, Wembley, Vodafone, Barclays, UBS, Альфа-банк, BNP-Paribas, Citibank, Megafon, Министерство юстиции Грузии и др.