JIDU talabalari uchun mahorat darsi tashkil etildi
2025-yil 7-may kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining “Xalqaro munosabatlar” fakultetida O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi huzuridagi “Dunyo” axborot agentligi direktori Omonulla Fayziyev mahorat darsi o‘tkazdi.
Tadbir davomida ishtirokchilar axborot-tahliliy materiallarni tayyorlashning asosiy tamoyillari va usullari, shuningdek, xalqaro hayotdagi muhim voqealarni to‘plash va yoritish jarayoni haqida batafsil ma’lumot oldilar. O‘zbekistonda ommaviy axborot vositalari bilan hamkorlikni tashkil etishdagi asosiy yo‘nalishlar hamda xalqaro vaziyatga tanqidiy va xolis ekspert baholarini berishga alohida e’tibor qaratildi.
Ma’ruzachi diplomatik faoliyatning o‘ziga xos jihatlari bo‘yicha keng qamrovli masalalarni ko‘rib chiqdi va xalqaro kun tartibidagi bir qator dolzarb mavzularni, jumladan, Markaziy Osiyodagi vaziyat, Hindiston va Pokiston o‘rtasidagi munosabatlar, shuningdek, qo‘shni Afg‘oniston bilan aloqalarni muhokama qilishni taklif etdi.

A master class was held for UWED students
On May 7, 2025, a master class was held at the University of World Economy and Diplomacy at the Faculty of International Relations by the Director of the Dunyo Information Agency under the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Omonulla Fayziev.
During the event, the participants were familiarized in detail with the basic principles and methods of preparing information and analytical materials, as well as with the process of collecting and covering key events in international life. Particular attention was paid to key trends in the organization of interaction with the media in Uzbekistan and ensuring critical and objective expert assessments of international situations.
The speaker considered a wide range of issues related to the specifics of diplomatic activities, and proposed to discuss a number of topical topics on the international agenda, including the situation in Central Asia, relations between India and Pakistan, as well as relations with neighboring Afghanistan.
In addition, active work of students was organized. Using the methods of "case study", they expressed their opinions on the identified issues.