“Zamonaviy xalqaro munosabatlar, jahon iqtisodiyoti va O‘zbekiston manfaatlari” nomli rektor kursi yakunlandi
Joriy yilning 14-may kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida JIDU rektori Sodiq Safoyev boshchiligida Yulduzxon Imomova muvofiqligida 3-bosqich talabalari “Zamonaviy xalqaro munosabatlar, jahon iqtisodiyoti va O‘zbekiston manfaatlari” kursini muvaffaqiyatli tamomladilar.
Kurs o‘ziga xos formatga ega bo‘lib, ma’ruzalarda rektorning o‘zidan tashqari turli mamlakatlardan elchilar, xalqaro tashkilotlar vakillari va taniqli olimlar va ekspertlar ishtirok etishdi.
Kursni tugatgandan so‘ng talabalar jahon iqtisodiyoti va siyosatining dolzarb muammolari hamda ularning O‘zbekiston manfaatlariga ta’siri bo‘yicha chuqur bilim va tushunchalarini namoyish etdilar. Barcha talabalarga fanlarni muvaffaqiyatli o‘zlashtirganligi va yuqori faolligi uchun sertifikatlar topshirildi.

Завершился ректорский курс «Современные международные отношения, мировая экономика и интересы Узбекистана»
14 мая текущего года в Университете мировой экономики и дипломатии студенты 3-го курса успешно завершили междисциплинарный курс «Современные международные отношения, мировая экономика и интересы Узбекистана», проведенный под руководством ректора УМЭД Содыка Сафоева и при координации Юлдузхон Имомовой.
Курс отличался уникальным форматом и охватывал актуальные темы современного мира: на лекциях, помимо самого ректора, участвовали послы, представители международных организаций, а также крупные ученые и эксперты из различных стран.
По завершении курса студенты продемонстрировали глубокие знания и понимание актуальных проблем глобальной экономики и политики, а также их влияния на интересы Узбекистана. За успешное овладение предметом и высокую активность всем студентам были вручены сертификаты.