JIDU va Salento universiteti (Italiya) o'rtasidagi almashinuv shartnomasi doirasida Italiyadan kelgan talabalarning til amaliyoti muvaffaqiyatli yakunlandi
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Salento universiteti (Italiya) bilan imzolangan talabalar almashinuvi shartnomasi doirasida bo‘lib o‘tgan til amaliyoti muvaffaqiyatli yakunlandi.
Dastur talabaning til ko‘nikmalarini yuqori bosqichga olib chiqish, yozma va og‘zaki nutq ko‘nikmalarini rivojlantirishga qaratilgan nazariy va amaliy mashg‘ulotlarni o‘z ichiga olgan intensiv kursdan iborat bo‘lib, italiyalik talabalar katta qiziqish bilan nafaqat rus tilini, balki o‘zbek madaniyati, urf-odatlati, san’atiga doir ma’lumotlarni ham o‘rgandilar.
JIDUda boʻlib oʻtgan sertifikatlar topshirish marosimida Akademik ishlar bo‘yicha birinchi prorektor A.Umarov ushbu almashinuvning muhimligini qayd etib, universitet Italiya taʼlim muassasalari bilan hamkorlikni davom ettirishga tayyor ekanligini taʼkidladi.
«Biz hamkorlarimizga sifatli taʼlim taqdim etishdan faxrlanamiz. Universitetimizda 12 ta xorijiy tillar oʻqitiladi va bu borada mutaxassislar katta tajribaga egadirlar. Bizda yuqori malakali pedagoglar faoliyat yuritmoqda, shuningdek, talabalarning yuqori natijalarga erishishiga koʻmak beradigan darsliklar ishlab chiqilgan», - dedi A.Umarov.
Ishonchimiz komilki, bu hamkorlik uzoq muddatli munosabatlarning boshlanishi bo‘ladi va bizning Italiyaning Lechche shahridagi Salento universiteti bilan hamkorligimiz kelgusida yanada yuqori bosqichlrga ko‘tariladi.

Within the framework of the exchange agreement between UWED and the University of Salento (Italy), the language practice of students from Italy has been successfully completed
The University of World Economy and Diplomacy has successfully completed the language practice within the framework of the student exchange agreement signed with the University of Salento (Italy).
The program consisted of an intensive course, including theoretical and practical classes aimed at improving the level of students' language skills, developing writing and speaking skills. Italian students studied with great interest not only the Russian language, but also information about Uzbek culture, customs and art.
At the ceremony of awarding certificates held at UWED, First Vice-Rector for Academic Affairs A. Umarov noted the importance of this exchange and stressed the readiness of the university to continue cooperation with Italian educational institutions.
"We pride ourselves on providing quality education to our partners. 12 foreign languages are taught at the university, and our specialists have extensive experience in this field. We have highly qualified teachers, as well as textbooks that help students achieve high results," Umarov said.
We are confident that this cooperation will be the beginning of a long-term relationship, and our interaction with the University of Salento in Lecce, Italy, will reach an even higher level in the future.