Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida maktab o‘quvchilari uchun ekskursiya tashkil etildi
Joriy yilning 26-aprel kuni Toshkent shahridagi 281-sonli umumta’lim maktabining bir guruh o‘quvchilari va “Sharaf” MFYning yoshlari Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetiga tashrif buyurishdi.
Ushbu ekskursiya yosh avlodni oliy ta’lim muassasasi bilan yaqindan tanishtirish, ularning kelajakdagi kasbiy yo‘nalishlarga qiziqish uyg‘otish maqsadida tashkil etildi.
Tadbir davomida maktab o‘quvchilari universitetning zamonaviy o‘quv auditoriyalari, axborot-resurs markazi, sport majmuasi va boshqa infratuzilma obyektlari bilan tanishdilar. Universitetning mas’ul xodimi tomonidan ta’lim yo‘nalishlari bo‘yicha batafsil tushuntirishlar berildi. O‘quvchilar xalqaro munosabatlar, iqtisodiyot, huquq va boshqa sohalarga oid o‘zlarini qiziqtirgan mavzular yuzasidan savollarga javoblar oldilar.
Ekskursiya davomida yoshlarga har bir yo‘nalish bo‘yicha kirish imtihonlariga doir fanlar bloklari, muddatlar, imtihonlarga oid hujjatlar, universitetda o‘qitiladigan fanlar, shuningdek, o‘qishni tamomlagandan so‘ng qaysi tashkilot va muassasalarda mehnat faoliyatini olib borish mumkinligi xususida batafsil tushuntirishlar berildi.
Ushbu ekskursiya yosh avlodning bilim olishga bo‘lgan intilishini qo‘llab-quvvatlash va ularning intellektual salohiyatini rivojlantirishga qaratilgan muhim qadam bo‘ldi.

В Университете мировой экономики и дипломатии для школьников была организована экскурсия
26 апреля текущего года группа учащихся общеобразовательной школы № 281 г. Ташкента и молодежь МСГ “Шараф” посетили Университет мировой экономики и дипломатии.
Экскурсия была организована с целью познакомить подрастающее поколение с высшим учебным заведением и пробудить у них интерес к будущим профессиональным направлениям.
В ходе мероприятия школьники ознакомились с современными учебными аудиториями университета, информационно-ресурсным центром, спортивным комплексом и другими объектами инфраструктуры. Ответственный сотрудник университета предоставил подробные разъяснения по образовательным направлениям, а учащиеся получили ответы на вопросы, касающиеся международных отношений, экономики, права и других областей.
Также молодым людям были даны исчерпывающие сведения о блоках дисциплин, необходимых для вступительных экзаменов по каждому направлению, сроках и экзаменационной документации, предметах, преподаваемых в вузе, а также возможностях трудоустройства после окончания учебы.
Этот тур стал важным шагом в поддержке стремления подрастающего поколения к знаниям и развитию их интеллектуального потенциала.