Tashqi ishlar vazirligining shartnoma-huquq boshqarmasi boshlig‘i tomonidan JIDU talabalari uchun mahorat darsi tashkil etildi
2025-yil 7-aprel kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Tashqi ishlar vazirligining Shartnoma-huquq boshqarmasi boshlig‘i Amir Sultanov JIDU talabalari uchun “Xalqaro shartnomalarning O‘zbekiston Respublikasi milliy huquq tizimiga ta’siri” mavzusida mahorat darsi o‘tkazdi.
Mazkur mahorat darsida xalqaro shartnomalarning huquqiy tabiati, ularning O‘zbekiston qonunchiligidagi o‘rni, milliy huquq tizimi bilan o‘zaro munosabati kabi dolzarb masalalar yoritildi. Shuningdek, talabalar xalqaro huquqiy jarayonlarda qatnashish, shartnomalarni ishlab chiqish va ratifikatsiya qilish bosqichlari haqida amaliy bilimlarga ega bo‘lishdi.
Tadbir yakunida A.Sultanov talabalar savollariga javob berib, diplomatik faoliyatdagi shaxsiy tajribalari bilan o‘rtoqlashdi.

Начальником договорно-правового управления Министерства иностранных дел был проведен мастер-класс для студентов УМЭД
7 апреля 2025 года в Университете мировой экономики и дипломатии начальник Договорно-правового управления Министерства иностранных дел Республики Узбекистан Амир Султанов провел мастер-класс для студентов УМЭД на тему: «Влияние международных договоров на национальную правовую систему Республики Узбекистан».
В ходе мастер-класса были освещены такие актуальные вопросы, как правовая природа международных договоров, их место в законодательстве Узбекистана и взаимодействие с национальной правовой системой. Студенты также получили практические знания о процессе участия в международных правовых процедурах, разработке и ратификации договоров.
В завершение мероприятия А.Султанов ответил на вопросы студентов и поделился своим личным дипломатическим опытом.