JIDU talabasi Yevropada Xavfsizlik va Hamkorlik tashkiloti (OSCE) tomonidan tashkil etilgan dasturda O‘zbekiston vakili sifatida ishtirok etdi
2025-yil 8-aprel kuni Toshkent shahrida “WIN: Women and Men Innovating and Networking for Gender Equality” (Ayollar va erkaklar gender tengligi uchun innovatsiyalar va hamkorlik) tashabbusi doirasida xalqaro tadbir bo‘lib o‘tdi.
Mazkur xalqaro tadbirda O‘zbekiston vakili sifatida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining “Xalqaro huquq” fakulteti 3-bosqich talabasi Otabek Turg‘unboev faol ishtirok etdi.
Tadbirda Yevropa Ittifoqining O‘zbekistondagi elchisi Toivo Klaar, YXHTning O‘zbekistondagi loyihalari koordinatori ofisi rahbari, elchi Antti Karttunen, hamda YXHT Kotibiyatining Gender masalalari bo‘yicha katta maslahatchisi, Venadan tashrif buyurgan Lara Skarpitta ishtirok etdi.
Tadbir “Young Women 4 Peace Initiative: Empowering Central Asian Young Women” mavzusi ostida tashkil etilib, Markaziy Osiyodan yosh ayol yetakchilar, xalqaro ekspertlar va diplomatik korpus vakillarini birlashtirdi. Panel muhokamasi “Yosh ayollar tarmoqlarini mustahkamlash: Markaziy Osiyoda tinchlik va xavfsizlik yo‘lida hamkorlikni kuchaytirish” mavzusiga bag‘ishlandi.
WIN tashabbusi gender tengligini ta’minlashda erkaklar va ayollar o‘rtasida innovatsion yondashuvlar va tarmoqlanishni rivojlantirishga qaratilgan bo‘lib, bu tadbir ushbu maqsad yo‘lidagi muhim qadam bo‘lib xizmat qildi.

UWED student took part in an event organized by the OSCE as a representative of Uzbekistan
On April 8, 2025, an international panel discussion was held within the framework of the WIN initiative: Women and Men Innovating and Networking for Gender Equality.
Otabek Turgunboev, a 3rd-year student of the Faculty of International Law at the University of World Economy and Diplomacy, actively participated in this international event as a representative of Uzbekistan.
Among the guests of honor were Toivo Klaar, Ambassador of the European Union to Uzbekistan, Ambassador Antti Karttunen, Head of the OSCE Project Coordinator's Office in Uzbekistan, and Lara Scarpitta, Senior Gender Adviser at the OSCE Secretariat in Vienna.
The event, organized under the title "Young Women 4 Peace Initiative: Empowering Central Asian Young Women", brought together young women leaders from Central Asia, international experts and representatives of the diplomatic corps. The panel discussion was devoted to the theme “Strengthening Young Women’s Networks: Strengthening Cooperation towards Peace and Security in Central Asia”. The WIN initiative aims to advance gender equality through cooperation, innovation and networking between men and women.