“PhD sari qadam” loyihasi yuzasidan ekspertlar yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Yoshlar ishlari agentligi va Respublika yosh olimlar kengashi hamkorligida tashkil etilgan “PhD sari qadam” loyihasining navbatdagi ekspertlar yigʻilishi oʻtkazildi. Unda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Gulnoza Ismailova ishtirok etdi.
Taqdimot davomida loyihaning navbatdagi mavsumini tashkil etish, dars jarayonlariga professor-oʻqituvchilarni jalb qilish boʻyicha bir qator masalalar ko‘rib chiqildi. Bundan tashqari, loyihaga qabul qilinadigan ishtirokchilarning qamrovi, tanlov mezonlari va kelgusi rejalar muhokama qilindi.
Muhokama jarayonida loyihani yanada takomillashtirish, ishtirokchilarga ilmiy va amaliy yordam ko‘rsatish hamda ularning tadqiqot faoliyatini qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha muhim takliflar ilgari surildi. Ekspertlar ishtirokchilar uchun metodik ko‘rsatmalar, mentorlik dasturlari va ilmiy loyihalarni rivojlantirish bo‘yicha yangi yo‘nalishlar ishlab chiqish zarurligini ta’kidladilar.
Ushbu uchrashuv loyihaning samaradorligini oshirish va yosh olimlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlashga xizmat qiladi.

An expert meeting was held on the project “Step Towards PhD”
A regular meeting of experts was held within the framework of the “Step Towards PhD” project, organized jointly by the Agency for Youth Affairs and the Republican Council of Young Scientists. It was attended by Gulnoza Ismailova, Vice-Rector for Science and Innovation of the University of World Economy and Diplomacy.
During the presentation, a number of issues were considered on the organization of the next season of the project and the involvement of the teaching staff in the educational process. In addition, the scope of the participants who will be accepted into the project, the selection criteria and further plans were discussed.
During the discussion, important proposals were put forward for further improvement of the project, providing scientific and practical assistance to the participants and supporting their research activities. Experts stressed the need to develop methodological recommendations, mentoring programs and new directions for the development of scientific projects for participants.
This meeting will serve to increase the effectiveness of the project and provide comprehensive support to young scientists.