Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida 1-bosqich talabalarini kutib olish va joylashtirish jarayonlari davom etmoqda!
Bugun, 6-sentabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida 1-bosqich talabalari uchun yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik doirasida ularni munosib kutib olish va talabalar turar joylariga joylashtirish jarayonlari faol davom etmoqda.
Universitetga ilk bor qadam qoyayotgan yoshlarni kutib olish, ularni turar joy bilan taminlash, zarur malumotlarni yetkazish, manzil va yonalishlar boyicha komaklashish, shuningdek, yuzaga kelayotgan tashkiliy masalalarni tezkor hal etish maqsadida masul xodimlar, faol talabalar va volontyorlar jalb etilgan. Mazkur jarayonda Talabalarni turar joy bilan taminlash boyicha masul xodimlar, Yoshlar ittifoqi faollari, “Qalqonjamoatchilik guruhi azolari hamda volontyor talabalar faol ishtirok etib, yangi talabalarni kutib olish, ularni turar joylarga yonaltirish va joylashish jarayonida amaliy yordam korsatmoqda.
Ayniqsa, Toshkent shahriga boshqa hududlardan tahsil olish uchun kelgan talabalar uchun dastlabki kunlarda yol-yoriq korsatish, talabalar turar joylariga joylashishida komaklashish hamda yangi muhitga moslashib olishlari uchun zarur shart-sharoitlarni yaratishga alohida etibor qaratilmoqda. Talabalarni turar joy bilan ta’minlash imkoniyatlarini kengaytirish maqsadida universitetning o‘z talabalar turar joyi bilan bir qatorda, xostel va ijara xonadonlaridan ham foydalanilmoqda. Bu esa talabalarni imkon qadar qisqa muddatlarda turar joy bilan ta’minlash va ularning Toshkent shahridagi ilk kunlarini qulay tashkil etishga xizmat qilmoqda.
Aziz 1-bosqich talabalari!
Sizlarni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida samimiy kutib olamiz! Universitet jamoasi tomonidan sizning yangi muhitga moslashishingiz, turar joy bilan ta’minlanishingiz va talabalik hayotingizni qulay boshlashingiz uchun barcha zarur ko‘mak ko‘rsatilmoqda.

В университете мировой экономики и дипломатии продолжается встреча и размещение студентов первого курса
Сегодня, 6 сентября, в Университете мировой экономики и дипломатии продолжаются мероприятия по встрече студентов первого курса в рамках подготовки к новому учебному году, а также активно осуществляется их размещение в студенческих общежитиях.
Для того чтобы достойно встретить студентов, впервые переступающих порог университета, обеспечить их жильём, предоставить необходимую информацию, помочь с ориентацией на территории университета и оперативно решить возникающие организационные вопросы, привлечены ответственные сотрудники, активисты и волонтёры. В процессе принимают активное участие сотрудники, ответственные за размещение студентов, активисты Союза молодёжи, представители общественной группы «Qalqon», а также студенты-волонтёры. Они встречают первокурсников, сопровождают их к местам проживания и оказывают практическую помощь на всех этапах заселения.
Особое внимание уделяется студентам, прибывшим в Ташкент из других регионов страны. В первые дни им оказывается всесторонняя поддержка: помощь в размещении в общежитиях, предоставление необходимой информации и создание комфортных условий для успешной адаптации к новой образовательной среде. Для расширения возможностей размещения университет использует не только собственные студенческие общежития, но и хостелы, а также арендованные квартиры. Это позволяет в максимально короткие сроки обеспечить студентов жильём и сделать их первые дни в столице максимально комфортными.
Дорогие первокурсники!
Мы сердечно приветствуем вас в Университете мировой экономики и дипломатии! Коллектив университета оказывает всю необходимую поддержку, чтобы помочь вам успешно адаптироваться к новой среде, обеспечить вас жильём и сделать начало вашей студенческой жизни комфортным и благополучным.