JIDU va Harbiy xavfsizlik va mudofaa universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Joriy yilning 12-may kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida JIDU hamda O‘zbekiston Respublikasi Harbiy xavfsizlik va mudofaa universiteti o‘rtasida hamkorlik to‘g‘risidagi memorandumni imzolash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur memorandum ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida o‘quv-uslubiy, ilmiy-innovatsion yo‘nalishlardagi hamkorlikni yanada rivojlantirishga qaratilgan. Hujjatda siyosiy, harbiy hamda ijtimoiy-iqtisodiy xavfsizlik masalalari bo‘yicha qo‘shma tadqiqotlar olib borish, kadrlarni tayyorlash va malakasini oshirish, akademik mobillikni yo‘lga qo‘yish hamda zamonaviy o‘quv materiallarini hamkorlikda ishlab chiqish kabi yo‘nalishlar belgilangan.
Hamkorlik doirasida ilmiy-amaliy anjumanlar, seminarlar, davra suhbatlari, qo‘shma tadqiqot loyihalari, madaniy-ma’rifiy tadbirlar, sport musobaqalari va ekskursiyalar tashkil etilishi ko‘zda tutilgan. Memorandumning imzolanishi ikki universitet o‘rtasidagi aloqalarni yangi bosqichga olib chiqib, yuqori malakali va zamonaviy bilimlarga ega kadrlarni tayyorlashga xizmat qiladi.

Подписан меморандум о сотрудничестве между УМЭД и Университетом военной безопасности и обороны
12 мая текущего года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялась церемония подписания меморандума о сотрудничестве между УМЭД и Университетом военной безопасности и обороны Республики Узбекистан.
Данный меморандум направлен на дальнейшее развитие сотрудничества между двумя высшими учебными заведениями в учебно-методической и научно-инновационной сферах. Документ определяет такие направления, как проведение совместных исследований по вопросам политической, военной и социально-экономической безопасности, подготовка и повышение квалификации кадров, налаживание академической мобильности, а также совместная разработка современных учебных материалов.
В рамках сотрудничества предусматривается организация научно-практических конференций, семинаров, круглых столов, совместных исследовательских проектов, культурно-просветительских мероприятий, спортивных соревнований и экскурсий. Подписание меморандума выведет отношения между двумя университетами на новый уровень и послужит подготовке высококвалифицированных кадров, обладающих современными знаниями.