Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Ochiq eshiklar kuni” bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 08-may kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida an’anaviy “Ochiq eshiklar kuni” bo‘lib o‘tdi. Ushbu tadbir abituriyentlar va ularning ota-onalari uchun universitet bilan yaqindan tanishish, ta’lim dasturlari, qabul shartlari va talabalar hayoti bilan tanishish uchun ajoyib imkoniyat bo‘ldi.
Tadbirda 1200 nafardan ortiq abituriyent, shuningdek, ularning ota-onalari va ta’lim muassasalari vakillari ishtirok etdi. “Ochiq eshiklar kuni”da Toshkent shahri, Toshkent viloyati hamda respublikaning boshqa hududlaridan kelgan 60 dan ortiq umumta’lim maktablari, shuningdek, 17 ta akademik litsey o‘quvchilari qatnashdi.
Tadbir davomida universitet faoliyati, uning tuzilishi, shartlari, o'quv rejasi, erishilgan yutuqlar va istiqbolli rejalar haqida ma'lumot berildi. Fakultet dekanlari ta'lim dasturlari, o'qitish xususiyatlari va bitiruvchilarni ish bilan ta'minlash istiqbollari haqida gapirib berishdi. Shuningdek, ular bo'lajak talabalarni qiziqtirgan barcha savollarga javob berishdi.
So‘ngra JIDU mehmonlari universitet hududi bo'ylab ekskursiya qilishdi, o'quv binolari, auditoriyalarni ko'zdan kechirishdi, kutubxona va sport majmuasiga tashrif buyurishdi.
“Ochiq eshiklar kuni” universitetning bo‘lajak abituriyentlar, ularning ota-onalari va ta’lim muassasalari vakillari bilan bevosita muloqot qilishida muhim platforma bo‘ldi. Tadbir yoshlarning JIDUda ta’lim olish imkoniyatlari haqidagi xabardorligini oshirish, xalqaro munosabatlar, diplomatiya, jahon iqtisodiyoti, huquq va siyosiy fanlar yo‘nalishlariga bo‘lgan qiziqishini kuchaytirish, shuningdek, universitetning respublika maktablari, kollej va litseylari bilan hamkorligini yanada rivojlantirishga xizmat qildi.

“Open Day” was held at the University of World Economy and Diplomacy
On May 08 of this year, the traditional “Open Day” was held at the University of World Economy and Diplomacy. This event was an excellent opportunity for applicants and their parents to get to know the university better, learn about educational programs, admission conditions and student life.
The event was attended by over 1,200 prospective students, along with their parents and representatives from educational institutions. Guests at the Open House included students from more than 60 secondary schools and 17 academic lyceums from the city of Tashkent, the Tashkent region, and other regions of the Republic of Uzbekistan.
During the event, information was provided about the activities of the university, its structure, conditions, curriculum, achievements and future plans. The deans of the faculties spoke about educational programs, features of training and employment prospects for graduates. They also answered all questions of interest to future students.
Then the UWED guests took an introductory tour of the university premises, toured the educational buildings, classrooms, and visited the library and sports complex.
The Open Day provided an important platform for the university to engage directly with prospective applicants, their parents, and representatives of educational institutions. The event helped raise awareness among young people about the educational opportunities at UWED and strengthened their interest in international relations, diplomacy, the world economy, law, and political science. It also served to further develop the university's cooperation with the republic's schools, colleges, and lyceums.