Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti, Xalqaro munosabatlar fakulteti, Siyosatshunoslik yo‘nalishi 1-bosqich talabalari Oliy Majlis Qonunchilik palatasiga tashrif buyurishdi.
Tashrif davomida talabalar mamlakatimizda qonun ijodkorligi jarayoni, deputatlarning faoliyati hamda parlament tizimining ishlash mexanizmlari bilan yaqindan tanishish imkoniyatiga ega bo‘lishdi. Shuningdek, yoshlarga davlat boshqaruvida faol ishtirok etish, huquqiy bilimlarni oshirish va siyosiy madaniyatni shakllantirish borasida muhim tavsiyalar berildi.
Mazkur tashrif talabalar uchun nazariy bilimlarni amaliyot bilan uyg‘unlashtirish, siyosiy jarayonlarga bo‘lgan qiziqishni yanada oshirishda muhim ahamiyat kasb etdi.

Студенты УМЭД посетили Законодательную палату Олий Мажлиса
Студенты 1 курса направления «Политология» факультета международных отношений Университета мировой экономики и дипломатии посетили Законодательную палату Олий Мажлиса.
B ходе визита студенты получили возможность подробно ознакомиться с процессом законотворчества в нашей стране, деятельностью депутатов, а также с механизмами функционирования парламентской системы. Также молодёжи были даны важные рекомендации по активному участию в государственном управлении, повышению правовых знаний и формированию политической культуры.
Данный визит имел важное значение для студентов в плане сочетания теоретических знаний с практикой, а также повышения интереса к политическим процессам.