JIDUda “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 27-mart sanasida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor O.Yusupdjanov hamda talabalar ishtirokida “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda talaba-yoshlar o'rtasida sodir etilgan jinoyatlar statistikasi, jinoyat yo‘liga bilib-bilmay qadam bosgan hamda kiber va narko jinoyatlar ishtirokchisiga aylanib qolayotganligi masalaning eng muhim tomoni ekanligiga to'xtalindi. Talaba-yoshlarning kamol topishi uchun ularning ota-onalari, oliy ta’lim muassasasi, huquqni muhofa qiluvchi organlar qolaversa jamoatchilik ham asosiy e’tiborini shu yo'nalishdagi ishlarga qaratganligi alohida ta’kidlandi. Talabalarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, ularni tanlagan sohasiga muhabbatini oshirish asosiy vazifa ekanligiga to'xtalib o'tdi.
Tadbir davomida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarni berish, fikr-mulohazalarini bildirish va universitetdagi hayot bilan bog‘liq masalalarni muhokama qilish imkoniyatiga ega bo‘ldilar. “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi talabalar va universitet ma'muriyati o‘rtasida konstruktiv muloqot uchun platformaga aylandi.

В УМЭД состоялась встреча «Руководитель и молодежь»
27 марта 2025 года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялась встреча «Руководитель и молодежь» с участием Первого проректора по делам молодежи и духовно-просветительской работе О. Юсупджанова и студентов УМЭД.
На встрече было отмечено, что наиболее важным аспектом проблемы является статистика преступлений, совершенных среди студенческой молодежи, а также тот факт, что молодые люди осознанно или неосознанно становятся на преступный путь и оказываются вовлеченными в киберпреступления и наркопреступления. Было особо подчеркнуто, что родители, высшие учебные заведения, правоохранительные органы, а также общественность сосредоточили свое основное внимание на работе в этом направлении для развития студенческой молодежи. Было отмечено, что основной задачей является содержательная организация свободного времени студентов и повышение их интереса к выбранной ими специальности.
В ходе мероприятия студенты получили возможность задать интересующие их вопросы, высказать свои мнения и обсудить вопросы, связанные с жизнью в университете. Встреча «Руководителя и молодежи» стала платформой для конструктивного диалога между студентами и администрацией университета.