“Amir Temur vorislari” sport musobaqasi o‘tkazildi
2026-yil 6-aprel kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida talabalar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, jismoniy tarbiya va sportga qiziqishni oshirish, Amir Temur merosini yoshlar ongiga singdirish, ularni vatanparvarlik va liderlik ruhida tarbiyalash hamda fakultetlar o‘rtasida sport hamkorligini mustahkamlash maqsadida “Amir Temur vorislari” sport musobaqasi o‘tkazildi.
Musobaqa davomida universitet talabalari yuqori faollik ko‘rsatib, sport qoidalariga to‘liq rioya qilgan holda do‘stona va raqobatbardosh muhitda bellashuvlarda ishtirok etdilar. Tadbir universitet miqyosida yuqori darajada tashkil etildi va unda Temuriylar, Hidoya, Uwed United, Amazon, Nebula, Kometa, Cherik, Cherry, Turon, Uwed Forse jamoalari faol qatnashdi. Har bir jamoa o‘zining jamoaviy hamjihatligi, chaqqonligi, tezkor fikrlashi va jismoniy tayyorgarligini namoyon etdi.
Musobaqa dasturida uzunlikka sakrash, turnikka tortishish, 100 metrga yugurish, estafeta, arqon tortish va granata uloqtirish kabi sport turlari bo‘lib, ular talabalarning jismoniy imkoniyatlarini sinovdan o‘tkazdi va sport mahoratini yanada rivojlantirishga xizmat qildi. Musobaqa jarayonida hakamlar hay’ati adolatli baholash mezonlari asosida natijalarni aniqlab bordi.

Состоялись спортивные соревнования «Наследники Амира Темура»
6 апреля 2026 года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялись спортивные соревнования «Наследники Амира Темура». Их целью были пропаганда здорового образа жизни среди студентов, повышение интереса к физической культуре и спорту, приобщение молодежи к наследию Амира Темура, воспитание в ней духа патриотизма и лидерства, а также укрепление спортивного сотрудничества между факультетами.
В ходе состязаний студенты университета проявили высокую активность, соревнуясь в дружественной и конкурентной атмосфере при полном соблюдении спортивных правил. Мероприятие было организовано на высоком университетском уровне. В нем приняли активное участие команды «Темуриды», «Хидоя», «Uwed United», «Амазон», «Небула», «Комета», «Черик», «Черри», «Турон» и «Uwed Force». Каждая команда продемонстрировала свою сплоченность, ловкость, быстроту мышления и физическую подготовку.
Программа соревнований включала такие дисциплины, как прыжки в длину, подтягивания на перекладине, бег на 100 метров, эстафета, перетягивание каната и метание гранаты. Эти состязания позволили проверить физические возможности студентов и послужили дальнейшему развитию их спортивного мастерства. В ходе соревнований судейская коллегия определяла результаты на основе справедливых критериев оценки.