JIDUda Rahbar va Yoshlar uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 26-mart kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining joriy yil 24-fevral kuni Ko‘ksaroy qarorgohida yoshlar bilan o‘tkazilgan uchrashuvida belgilab berilgan topshiriqlar ijrosini ta’minlash maqsadida Oliy Majlis Senati Raisining birinchi o‘rinbosari, JIDU rektori Sodiq Safoyev hamda “Xalqaro huquq” fakulteti talabalari ishtirokida “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi tashkil etildi.
Mazkur uchrashuv talaba-yoshlar bilan ochiq muloqotni yo‘lga qo‘yish, ularning fikr va takliflarini eshitish, mavjud muammo va masalalarni o‘rganish hamda yoshlarning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan muhim muloqot maydoni sifatida o‘tkazildi.
Mazkur tadbirning asosiy maqsadi talaba-yoshlarning muammolari, taklif va tashabbuslarini o‘rganish, ularning dolzarb masalalar yuzasidan fikr-mulohazalarini tinglash hamda ilgari surilgan ijobiy tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlashdan iborat bo‘ldi.
Shuningdek, uchrashuv davomida talabalarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, ularning ilmiy, ma’naviy va ijtimoiy faolligini oshirish, turli to‘garaklar, loyihalar va ma’rifiy tadbirlarga keng jalb etish masalalariga ham alohida e’tibor qaratildi.

A meeting of the management with young people was held at the UWED
On March 26 of this year, a meeting “Leadership and Youth” was organized at the University of World Economy and Diplomacy with the participation of the First Deputy Chairman of the Senate of the Oliy Majlis, Rector of UWED Sodyq Safoev and students of the Faculty of International Law in order to ensure the implementation of the tasks identified at the meeting of the President of the Republic of Uzbekistan with youth, which took place on February 24 of this year at the Kuksaroy residence.
This meeting served as an important dialogue platform aimed at establishing an open dialogue with students, discussing their opinions and proposals, studying existing problems and issues, as well as supporting youth initiatives.
The main purpose of this event was to study the problems, proposals and initiatives of students, listen to their opinions on topical issues, as well as support the positive initiatives put forward.
Also during the meeting, special attention was paid to the issues of meaningful organization of students' leisure, increasing their scientific, spiritual, educational and social activity, as well as their wide involvement in various circles, projects and educational events.