Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti AWE Consulting bilan o‘zaro Anglashuv Memorandumini imzoladi
Joriy yilning 18-noyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Gruziya Amerika universitetining faxriy professori hamda zamonaviy marketing asoschilaridan biri bo‘lgan Gabriel Karboni boshchiligidagi AWE Consulting bilan o‘zaro Anglashuv Memorandumini imzoladi.
Janob Karboni 3P (People, Purpose, Planet) falsafasiga asoslangan yangi tizim – “Ma’rifatli boshqaruv” konsepsiyasining hammuallifidir. Ushbu konsepsiya “zamonaviy marketing otasi” deb tan olingan professor Filip Kotler va Kotler tomonidan bu sohadagi yetakchi mutaxassislardan biri sifatida e’tirof etilgan Tata Cholariya bilan hamkorlikda ishlab chiqilgan.
Professor Kotler yaqinda O‘zbekiston va mintaqaning boshqa mamlakatlarida rahbarlik va boshqaruv yondashuvlarini o‘rganadigan ilk tadqiqot haqida e’lon qildi. Bu sohalar xalqaro adabiyotlarda kamdan-kam yoritilgani bois, ularning tajribasi jahon auditoriyasini sezilarli darajada boyitishi mumkin. Hamkorlik doirasida JIDU O‘zbekistonning yetakchi kompaniyalarini kitobga kiritish uchun tavsiya etadi va mamlakatning eng muhim tajribasi ushbu global tashabbusga qo‘shilishini ta’minlaydi.
Hamkorlik quyidagilarga imkon beradi:
• “Ma’rifatli boshqaruv” kitobini JIDUning akademik dasturlariga kiritish;
• JIDUning professor-o‘qituvchilarini ilmiy tadqiqot, tahririyat ishlari va mazmun yaratishga jalb etish;
• Haqiqiy korporativ va davlat amaliyoti asosida birgalikda samarali biznes-keyslarni ishlab chiqish;
• Akademik doiralar va biznes o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlash;
• JIDU mutaxassislarini loyihaning maslahat kengashi tarkibiga kiritish.
Biz JIDUning xalqaro nashrda namuna sifatida taqdim etilishidan ham faxrlanamiz. Bu universitetning zamonaviy, mas’uliyatli va global yo‘naltirilgan menejment ta’limi orqali kelajak yetakchilarini tayyorlashga bo‘lgan sadoqatini tan olishdir.
Ushbu hamkorlik talabalarimiz va o‘qituvchilarimizga jahon darajasidagi ekspertiza, innovatsion ta’lim vositalari va eng yaxshi xalqaro tajribalarga ega bo‘lish imkoniyatini berish, shu bilan birga ma’rifatli boshqaruv haqidagi keng qamrovli muloqotga hissa qo‘shish yo‘lidagi muhim qadamdir.
Universitet Tata Cholaria xonimga, Luka Usenashvili janobiga va butun AWE Consulting jamoasiga ishonch va hamkorlik uchun samimiy minnatdorchiligini bildiradi.

УМЭД подписал Меморандум о Взаимопонимании с AWE Consulting
18 ноября текущего года Университет мировой экономики и дипломатии подписал Меморандум о Взаимопонимании с AWE Consulting в лице Габриэле Карбони - почетного профессора Грузинского американского университета и одного из основоположников современного маркетинга.
Господин Карбони является соавтором концепции «Просвещенное управление» — новой системы, основанной на философии 3P (People, Purpose, Planet — Люди, Цель, Планета). Она была разработана совместно с профессором Филипом Котлером, признанным «отцом современного маркетинга», и Татой Чоларией, которую Котлер назвал одним из ведущих экспертов в этой области.
Профессор Котлер недавно анонсировал, что исследование впервые изучит подходы к лидерству и менеджменту в Узбекистане и других странах региона. Эти рынки редко освещаются в международной литературе, и их опыт может существенно обогатить мировую аудиторию. В рамках партнерства УМЭД будет рекомендовать ведущие узбекские компании для включения в книгу, обеспечивая вклад наиболее значимого опыта страны в эту глобальную инициативу.
Партнерство позволит:
· Интегрировать книгу «Просвещенное управление» в академические программы УМЭД.
· Привлекать профессорско-преподавательский состав УМЭД к исследовательской, редакционной работе и разработке контента.
· Совместно создавать эффективные бизнес-кейсы на основе реальной корпоративной и государственной практики.
· Укрепить сотрудничество между академической средой и бизнесом;
· Включить экспертов УМЭД в консультативный совет проекта.
Мы также гордимся, что УМЭД будет представлен в качестве кейса в международном издании. Это признание приверженности университета подготовке будущих лидеров через современное, ответственное и глобально ориентированное управленческое образование.
Настоящее сотрудничество знаменует важный шаг к тому, чтобы предоставить нашим студентам и преподавателям доступ к экспертизе мирового уровня, инновационным инструментам обучения и лучшим международным практикам, одновременно способствуя широкому диалогу о просвещенном управлении.
Университет выражает искреннюю благодарность госпоже Тате Чоларии, господину Луке Усенашвили и всей команде AWE Consulting за доверие и партнерство.