JIDU va Britaniyaning Glazgo universiteti akademik hamkorlikni kengaytirmoqda
Joriy yilning 6-iyun kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Glazgo (Buyuk Britaniya) universitetining Markaziy va Janubiy Osiyodagi global hamkorlik dekani, professor Moira Boland bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida qo‘shma akademik dasturlarni kengaytirish masalalari muhokama qilindi va ikki universitet o‘rtasidagi hamkorlikni rivojlantirish, shu jumladan, xalqaro munosabatlar, xalqaro huquq va MBA sohalarida qo‘shma magistrlik dasturlarini (double degree) yaratish bo‘yicha keyingi qadamlar belgilandi.
Belgilangan rejalarni amalga oshirish maqsadida JIDU xalqaro huquq fakulteti va Glazgo universiteti huquq maktabi o‘rtasida akademik hamkorlikni kengaytirish to‘g‘risida ikki tomonlama hujjat imzolandi.
Qayd etish joizki, bugungi kunda JIDU va Glazgo universiteti O‘zbekiston iqtisodiyotining turli sohalari yetakchilari uchun qo‘shma ta’lim dasturlarini o‘tkazmoqda, akademik almashinuv loyihalarini amalga oshirmoqda va xalqaro munosabatlarning dolzarb masalalari bo‘yicha tadqiqot sohasida o‘zaro hamkorlik qilmoqda.

УМЭД и Университет Глазго (Великобритания) расширяют академическое сотрудничество
прошла встреча с деканом по глобальному взаимодействию в Центральной и Южной Азии Университета Глазго (Великобритания) профессором Мойрой Боланд.
В ходе встречи обсуждены вопросы расширения совместных академических программ и намечены дальнейшие шаги по развитию партнерских отношений двух университетов, в том числе путем создания совместных магистерских программ (double degree) в области международных отношений, международного права и MBA.
В целях реализации намеченных планов между факультетом международного права УМЭД и школой права Университета Глазго подписан двусторонний документ о расширении академического сотрудничества.
Следует отметить, что на сегодняшний день УМЭД и Университет Глазго проводят совместные образовательные программы для руководителей различных секторов экономики Узбекистана, осуществляют проекты академического обмена и взаимодействуют в области исследований по актуальным вопросам международных отношений.