JIDU va Britaniyaning Glazgo universiteti akademik hamkorlikni kengaytirmoqda
Joriy yilning 6-iyun kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Glazgo (Buyuk Britaniya) universitetining Markaziy va Janubiy Osiyodagi global hamkorlik dekani, professor Moira Boland bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida qo‘shma akademik dasturlarni kengaytirish masalalari muhokama qilindi va ikki universitet o‘rtasidagi hamkorlikni rivojlantirish, shu jumladan, xalqaro munosabatlar, xalqaro huquq va MBA sohalarida qo‘shma magistrlik dasturlarini (double degree) yaratish bo‘yicha keyingi qadamlar belgilandi.
Belgilangan rejalarni amalga oshirish maqsadida JIDU xalqaro huquq fakulteti va Glazgo universiteti huquq maktabi o‘rtasida akademik hamkorlikni kengaytirish to‘g‘risida ikki tomonlama hujjat imzolandi.
Qayd etish joizki, bugungi kunda JIDU va Glazgo universiteti O‘zbekiston iqtisodiyotining turli sohalari yetakchilari uchun qo‘shma ta’lim dasturlarini o‘tkazmoqda, akademik almashinuv loyihalarini amalga oshirmoqda va xalqaro munosabatlarning dolzarb masalalari bo‘yicha tadqiqot sohasida o‘zaro hamkorlik qilmoqda.

UWED and University of Glasgow (Great Britain) are set to expand academic collaboration
On June 6 of this year a meeting was held at the University of World Economy and Diplomacy with Professor Moyra Boland, the Dean of Global Engagement in Central and South Asia at the University of Glasgow (Great Britain).
During the meetings, the matters of expansion of joint academic programs were discussed and further steps for developing the partnership between the two universities, including establishment of joint post-graduate double degree programs in the areas of international relations, international law, and MBA were outlined.
Bilateral LOI was signed on expansion of academic collaboration between the School of Law of the University of Glasgow and the Faculty of International Law of UWED.
Should be noted, UWED and the University of Glasgow conduct joint educational programs for senior executives of various sectors of the Uzbekistan economy, carry out academic exchange programs and collaborate in research activities on various aspects of international relations.