JIDU Mentorlik dasturi asosida “Lider qizlar klubi”ning tanishtiruv soati bo‘lib o‘tdi
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Mentorlik dasturi va uning amalga oshirishga doir tasdiqlangan Rejaga asoslanib Xotin-qizlar maslahat kengashi doirasida tashkil etilgan “Lider qizlar klubi” o‘z faoliyatini boshladi. Klubning asosiy maqsadi – iqtidorli va tashabbuskor qizlarni qo‘llab-quvvatlash, ularda liderlik salohiyatini rivojlantirish, shuningdek, yoshlarning ijtimoiy hayotda faol ishtirokini ta’minlashdan iboratdir.
Tanishtiruv soati Universitet Xotin-qizlar maslahat kengashi tashabbusi bilan tashkil etildi. Tadbir davomida ishtirokchilar klub faoliyatining asosiy yo‘nalishlari, kelgusida amalga oshiriladigan loyihalar hamda yosh qizlarning rivojlanishiga qaratilgan tashabbuslar bilan yaqindan tanishdilar.
Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi professor E.Sultonova o‘z nutqida shunday ta’kidladi:
— “Bugungi tashabbus — yosh qizlarimizning bilim, salohiyat va imkoniyatlarini yuzaga chiqarish, ularda liderlik ko‘nikmalarini shakllantirish yo‘lidagi muhim qadamdir. Bizning asosiy maqsadimiz — kelajakda jamiyatda faol, bilimli va mas’uliyatli ayollar safini kengaytirishdir.”
Tadbirda shuningdek universitet professor-o‘qituvchilar ham ishtirok etib, “Lider qizlar klubi” yoshlarning ijodiy, ilmiy va tashkiliy faoliyatini qo‘llab-quvvatlashda muhim maydon bo‘lishini ta’kidladilar.

В рамках менторской программы УМЭД состоялся час презентации «Клуба лидеров девушек»
В Университете мировой экономики и дипломатии в рамках Совета женщин на основе утверждённого Плана реализации Менторской программы начал свою деятельность «Клуб лидеров-девушек». Основная цель клуба – поддержка талантливых и инициативных девушек, развитие у них лидерских качеств, а также обеспечение активного участия молодёжи в общественной жизни. Час презентации был организован по инициативе Совета женщин Университета. В ходе мероприятия участники подробно ознакомились с основными направлениями деятельности клуба, предстоящими проектами и инициативами, направленными на развитие девушек.
Председатель Совета женщин профессор Э. Султонова в своём выступлении подчеркнула:
— «Сегодняшняя инициатива является важным шагом на пути раскрытия знаний, потенциала и возможностей наших девушек, формирования у них лидерских навыков. Наша главная цель – расширение рядов образованных, активных и ответственных женщин в будущем обществе».
В мероприятии также приняли участие руководство университета и профессорско-преподавательский состав, отметившие, что «Клуб лидеров девушек» станет важной площадкой для поддержки творческой, научной и организационной активности студенток.
Данная инициатива направлена на повышение интеллектуальной и социальной активности молодежи, особенно девушек, развитие у них самостоятельного мышления, инициативности и лидерских качеств. На мероприятие были приглашены все заинтересованные студенты.