JIDUda TIDA debat turnirining tantanali yopilish marosimi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 19-aprel kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Atrof-muhitni muhofaza qilish va yashil iqtisodiyot yili” doirasida TIDA debat turnirining tantanali yopilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Turnir “UWED Ecoclub” Ekologik klubi tashabbusi bilan tashkil etildi hamda “Markaziy Osiyoda iqlim o‘zgarishiga va xavfsizlikka barqarorlikni ta’minlash uchun suv sektorida oliy ta’limni mustahkamlash” (HWCA) loyihasi doirasida O‘zbekistonning Ekologik partiyasi va ZIYO Forumi bilan hamkorlikda o‘tkazildi.
Munozaralar davomida ishtirokchilar ekologik barqarorlik, yashil texnologiyalar, suv resurslarini boshqarish, iqlim o'zgarishi va qayta tiklanuvchi energiya manbalari kabi mavzularda o'z fikrlarini almashib, amaliy yechimlar taqdim etdilar.
Final bosqichida g'olib va sovrindor jamoalar esdalik sovg'alar va diplomlar bilan taqdirlandilar. Taqdirlash marosimidan so'ng universitet bog'ida daraxtlar ekildi.

В УМЭД состоялась торжественная церемония закрытия дебатного турнира TIDA
19 апреля текущего года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялась торжественная церемония закрытия дебатного турнира TIDA в рамках «Года охраны окружающей среды и зеленой экономики».
Турнир был организован по инициативе Экологического клуба “UWED Ecoclub”, и в рамках проекта «Укрепление высшего образования в водном секторе для обеспечения устойчивости к изменению климата и безопасности в Центральной Азии» (HWCA) совместно с Экологической партией Узбекистана и Форумом ZIYO.
В ходе дискуссий участники обменялись мнениями и представили практические решения по таким темам, как экологическая устойчивость, зеленые технологии, управление водными ресурсами, изменение климата и возобновляемые источники энергии.
На финальном этапе команды-победители и призеры были награждены памятными подарками и грамотами. После церемонии награждения в университетском саду были посажены деревья.