JIDU jamoasi OTM professor-o‘qituvchilari o‘rtasida tashkil etilgan “Zakovat” intellektual musobaqasida faxrli birinchi o‘rinni egalladi
Joriy yilning 15-aprel kuni Kamoliddin Behzod nomidagi Milliy rassomlik va dizayn institutida “Zakovat” intellektual turniri bo‘lib o‘tdi. 7 ta nufuzli oliy ta'lim muassasa ayol professor-o‘qituvchilari bir davrada ilm bellashuvida ishtirok etdilar. Tadbirga turli universitet Xotin-qizlar Maslahat kengashi raislari hakamlik qilish maqsadida taklif qilindi.
Ushbu turnirda JIDU ayol professor-o‘qituvchilari jamoasi munosib ishtirok etib faxrli 1-o‘rinni qo‘lga kiritdilar.
Turnirda JIDUdan tashqari, Toshkent kimyo-texnologiya instituti, Toshkent tibbiyot akademiyasi, Islom Karimov nomidagi Toshkent davlat texnika universiteti, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti, Kamoliddin Behzod nomidagi Milliy san’at va dizayn instituti hamda Mirzo Ulug‘bek nomidagi O‘zbekiston Milliy universiteti jamoalari ham ishtirok etdilar.
Musobaqaning asosiy maqsadi yurtimizda xotin-qizlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil qilish, gender tengligini ta’minlash va ayollarning jamiyat hayotidagi faolligini oshirishdir. Shuningdek, bu tadbir ayollarning intellektual qiziqishlarini qo‘llab-quvvatlashga ham qaratilgan. Musobaqa orqali ishtirokchilar o‘z bilim va ko‘nikmalarini namoyish etib, bir-birlari bilan tajriba almashish imkoniyatiga ega bo‘ldilar. Bu kabi tadbirlar nafaqat ayollarning intellektual salohiyatini oshirishga, balki jamiyatda ularning rolini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.
JIDU ayol professor-o‘qituvchilari jamoasiga ushbu turnir davomida ko‘rsatgan yorqin o‘yinlari va muvaffaqiyatli ishtiroki uchun minnatdorchilik bildiramiz hamda ularga omad va zafarlar tilab qolamiz.

The UWED team took the honorable first place in the intellectual competition “Zakovat”, organized among the teaching staff of higher educational institutions
On April 15 of this year, the intellectual tournament “Zakovat” was held at the National Institute of Arts and Design named after Kamoliddin Behzod.
Women professors and teachers from 7 prestigious higher education institutions took part in the scientific competition. The chairpersons of the Women's Advisory Councils of various universities were invited to the event as judges.
The team of female teachers of UWED took a worthy part in this tournament and took the honorable 1st place.
In addition to UWED, teams from the Tashkent Institute of Chemical Technology, Tashkent Medical Academy, Tashkent State Technical University named after Islam Karimov, Tashkent State University of Economics, National Institute of Arts and Design named after Kamoliddin Behzod and National University of Uzbekistan named after Mirzo Ulugbek took part in the tournament.
The main goal of the competition is to organize meaningful leisure for women in our country, ensure gender equality and increase women's activity in public life. In addition, this event is aimed at supporting the intellectual interests of women. Thanks to the competition, the participants were able to demonstrate their knowledge and skills, as well as exchange experience with each other. Such events serve not only to increase the intellectual potential of women, but also to further strengthen their role in society.
We express our gratitude to the team for a bright game and successful participation in this tournament, and also wish them good luck and further victories.