JIDU talabasi “Lions Clubs”ning CIF programmasi bo‘yicha g‘oliblikni qo‘lga kiritdi
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Xalqaro huquq fakulteti 3-bosqich talabasi Mehriniso Jumanazarova “Lions club de France” tomonidan tashkil etilgan an’anaviy tanlovda CIF dasturi bo‘yicha g‘olib bo‘ldi.
AMICIF CIF - Xalqaro Frankofoniya Qo‘mitasining madaniy dasturi bo‘lib, bu dastur doirasida nomzodlar Fransiyaning turli shaharlari bo‘ylab 1 oylik to‘liq qoplangan amaliyot o‘tash imkoniyatiga ega bo‘ladi.
Jumanazarova Mehrinisoning ushbu dasturda ishtirok etishi fransuz tilidagi bilimlarini yanada rivojlantirish bilan birga, xalqaro hamkorlikni mustahkamlashga ham katta hissa qo‘shadi. Bu muvaffaqiyat nafaqat uning shaxsiy yutug‘i, balki universitetimizning xalqaro miqyosdagi obro‘sini oshirishga ham xizmat qiladi.

UWED student became the winner of the CIF program from "Lions Clubs"
Mehriniso Jumanazarova, a 3rd-year student of the Faculty of International Law of the University of World Economy and Diplomacy, became the winner of the traditional CIF competition organized by the Lions Club de France.
AMICIF CIF is a cultural program of the International Committee of La Francophonie, in which candidates have the opportunity to complete a fully paid one-month internship in various cities in France.
Mehriniso Jumanazarova's participation in this program will not only contribute to the further development of her knowledge of the French language, but will also make a great contribution to strengthening international cooperation. This success is not only her personal achievement, but also serves to increase the international prestige of our university.