JIDU talabasi “Lions Clubs”ning CIF programmasi bo‘yicha g‘oliblikni qo‘lga kiritdi
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Xalqaro huquq fakulteti 3-bosqich talabasi Mehriniso Jumanazarova “Lions club de France” tomonidan tashkil etilgan an’anaviy tanlovda CIF dasturi bo‘yicha g‘olib bo‘ldi.
AMICIF CIF - Xalqaro Frankofoniya Qo‘mitasining madaniy dasturi bo‘lib, bu dastur doirasida nomzodlar Fransiyaning turli shaharlari bo‘ylab 1 oylik to‘liq qoplangan amaliyot o‘tash imkoniyatiga ega bo‘ladi.
Jumanazarova Mehrinisoning ushbu dasturda ishtirok etishi fransuz tilidagi bilimlarini yanada rivojlantirish bilan birga, xalqaro hamkorlikni mustahkamlashga ham katta hissa qo‘shadi. Bu muvaffaqiyat nafaqat uning shaxsiy yutug‘i, balki universitetimizning xalqaro miqyosdagi obro‘sini oshirishga ham xizmat qiladi.

Студентка УМЭД стала победительницей программы CIF от «Lions Clubs»
Студентка 3-го курса факультета международного права Университета мировой экономики и дипломатии Мехринисо Джуманазарова стала победительницей в традиционном конкурсе по программе CIF, организованном «Lions club de France».
AMICIF CIF - это культурная программа Международного комитета Франкофонии, в рамках которой кандидаты получают возможность пройти полностью оплаченную одномесячную стажировку в различных городах Франции.
Участие Мехринисо Джуманазаровой в этой программе не только будет способствовать дальнейшему развитию её знаний французского языка, но и внесет большой вклад в укрепление международного сотрудничества. Этот успех является не только её личным достижением, но и служит повышению международного авторитета нашего университета.