JIDU Yuridik klinikasida jinoyat sud jarayoni simulyatsiyasi shaklida amaliy seminar mashg‘uloti o‘tkazildi
Xalqaro huquq va ommaviy huquq fanlar kafedrasi o‘qituvchisi Naubahar Uzakbayeva tomonidan Xalqaro huquq fakultetining 2-bosqich talabalari bilan “Jinoyat-protsessual huquq” fani doirasida JIDU Yuridik klinikasida jinoyat sud jarayoni simulyatsiyasi shaklida amaliy seminar mashg‘uloti o‘tkazildi.
Mashg‘ulot davomida 2026-yil 25-fevral kuni Toshkent shahrida 2010-yilda tug‘ilgan voyaga yetmagan bola YPX inspektorini urib ketgan real voqea misolida ko‘rib chiqilib, dastlabki sud qarori tahlil qilindi. Shuningdek, talabalar tomonidan tayyorlangan sud ishi ham muhokama qilinib, batafsil tahlil etildi.

The UWED Legal Clinic held a practical seminar in the form of criminal proceedings simulation
Teacher of the Department of International Law and Public Law Naubakhar Uzakbaeva conducted a practical seminar-training with 2nd-year students of the Faculty of International Law within the framework of the subject "Criminal Procedure Law" at the UWED Legal Clinic in the form of criminal proceedings simulation.
During the session, the preliminary court decision was reviewed and analyzed based on the real case where on February 25, 2026, in Tashkent, a minor child born in 2010 hit a traffic police inspector. The court case prepared by the students was also discussed and analyzed in detail.