Kun davomida ekspertlar universitet rahbariyati, ta’lim sifatini ta’minlash bo‘linmalari, ma’muriy va servis xizmatlari vakillari, shuningdek, professor-o‘qituvchilar va ta’lim dasturlari koordinatorlari bilan uchrashuvlar o‘tkazdi. Uchrashuvlarda ta’lim sifatini ichki nazorat qilish, ta’lim dasturlarini boshqarish, raqamli transformatsiya, talabalarni qo‘llab-quvvatlash, xalqaro hamkorlik, kadrlar siyosati hamda universitet infratuzilmasini rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.
Tashrif yakunida ekspertlar guruhi o‘zining dastlabki xulosalarini taqdim etgan yakuniy uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Ekspertlar JIDUning tizimli ish yuritishini, universitet jamoasining mahoratini, muloqot va doimiy takomillashuv uchun ochiqligini, shuningdek, ta’lim, ilmiy tadqiqotlar va institutsional rivojlanish sohalarida erishilgan yutuqlarni ijobiy baholadi.
Madaniy dastur doirasida 1-avgust kuni ekspertlar guruhi a’zolari uchun Samarqand shahriga sayohat uyushtirildi. Mehmonlar shaharning boy tarixiy-madaniy merosi bilan tanishib, uning asosiy diqqatga sazovor joylarini ziyorat qildi. Ekspertlar sayohatdan olgan ijobiy taassurotlari bilan bo‘lishar ekan, dasturning yuksak saviyada tashkil etilganini, mehmondo‘stlikni va Samarqandning o‘ziga xos muhitini alohida ta’kidladi.
Universitet xalqaro akkreditatsiya tashrifining muvaffaqiyatli o‘tishiga qo‘shgan hissasi va faol ishtiroki uchun ACQUIN ekspertlariga, universitet rahbariyati, professor-o‘qituvchilari, xodimlari, talabalari va bitiruvchilariga o‘z minnatdorchiligini bildiradi.

ACQUIN experts highly appreciated the activities of UWED
On July 31, 2026, the third day of the ACQUIN international expert group’s visit to the University of World Economy and Diplomacy ended.
During the day, experts held meetings with representatives of the university management, education quality assurance units, administrative and service services, as well as with teachers and coordinators of educational programs. During the meetings, issues of internal quality assurance, management of educational programs, digital transformation, student support, international cooperation, personnel policy and development of university infrastructure were discussed.
Following the visit, a final meeting was held, during which the expert group provided preliminary feedback. Experts positively assessed the systematic work of UWED, the professionalism of the university team, openness to dialogue and continuous improvement, as well as the results achieved in the field of education, scientific research and institutional development.
As part of the cultural program, on August 1, a trip to Samarkand was organized for members of the expert group. The guests got acquainted with the rich historical and cultural heritage of the city and visited its main attractions. The experts shared their positive impressions of the trip, noting the high level of organization of the program, hospitality and the unique atmosphere of Samarkand.
The University expresses gratitude to ACQUIN experts, management, teachers, staff, students and alumni for their active participation and contribution to the successful conduct of the international accreditation visit.