JIDUda Italiyalik professor Vinchenso Santoro bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Yevropa va turkiy tillar kafedrasida Italiyalik professor Vincenzo Santoro bilan hamkorlikni mustahkamlashga qaratilgan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida professor Santoro o‘zining ilmiy va pedagogik faoliyati, xorijda italyan tilini o‘qitish tajribasi hamda zamonaviy til o‘rgatish metodikalari haqida atroflicha ma’lumot berdi. Shuningdek, u tomonidan Yevropa va turkiy tillar kafedrasiga bir qator ilmiy adabiyotlar sovg‘a qilindi.
Tadbir interaktiv ruhda tashkil etilib, talabalar professor bilan bevosita muloqot qilish, o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olish imkoniga ega bo‘ldilar. Savol-javoblar jarayonida Italiya ta’lim tizimi, xorijiy tillarni o‘rganishning samarali usullari hamda madaniy aloqalarni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi. Uchrashuvda kafedra mudiri V.A. Mamatkasimova boshchiligida professor-o‘qituvchilar - Marco Brignone, M. Madraximova va Z. Pardayeva ham faol ishtirok etdilar.

В УМЭД состоялась встреча с итальянским профессором Винченцо Санторо
В Университете мировой экономики и дипломатии на кафедре европейских и тюркских языков состоялась встреча, направленная на укрепление сотрудничества с итальянским профессором Винченцо Санторо.
В ходе встречи профессор Санторо подробно рассказал о своей научной и педагогической деятельности, опыте преподавания итальянского языка за рубежом, а также современных методиках обучения языкам. Кроме того, им были переданы в дар кафедре европейских и тюркских языков научные издания.
Мероприятие прошло в интерактивном формате, что позволило студентам напрямую пообщаться с профессором и получить ответы на интересующие их вопросы. В рамках обсуждения были затронуты вопросы системы образования Италии, эффективных методов изучения иностранных языков, а также развития культурного сотрудничества. Во встрече приняли участие профессорско-преподавательский состав кафедры под руководством заведующей В.А. Маматкасимовой, в том числе Marco Brignone, М. Мадрахимова и З. Пардаева.