JIDU talabasi Fransiyada Navro‘z haqida intervyu berdi
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti bitiruvchisi Dinara Ishbaeva Fransiyaning A.S.I.E tashkiloti tomonidan taqdim etilgan Service civique dasturi g‘olibi sifatida ayni paytda Barqaror rivojlanish maqsadlariga bag‘ishlangan tadbirlarda faol ishtirok etmoqda.
U ekologiya, ochlikka barham berish va tengsizlikni kamaytirish kabi yo‘nalishlarda ko‘rgazmalar tayyorlash bilan birga, o‘zbek milliy madaniyati va an’analarini fransuz jamoatchiligiga targ‘ib qilib kelmoqda.
Shuningdek, Dinara Ishbaeva “Radio France (RCF)” radiokanaliga bergan intervyusida O‘zbekistonda nishonlanadigan Navro‘z bayramining tarixi, urf-odatlari va uning mehr-oqibat, ezgulik hamda hamjihatlikni targ‘ib etuvchi mohiyati haqida so‘zlab berdi. Ushbu suhbatmi quyidagi havola orqali ko‘rishingiz mumkin.

Студентка УМЭД дала интервью о Наврузе во Франции
Динара Ишбаева, выпускница Университета мировой экономики и дипломатии, как победительница программы Service civique от французской организации A.S.I.E., в настоящее время активно участвует в мероприятиях, посвященных Целям устойчивого развития.
Наряду с подготовкой выставок по таким темам, как экология, искоренение голода и сокращение неравенства, она знакомит французскую общественность с узбекской национальной культурой и традициями.
Также в интервью радиоканалу Radio France (RCF) Динара Ишбаева рассказала об истории и обычаях праздника Навруз, отмечаемого в Узбекистане, и о его сути, олицетворяющей доброту, благородство и солидарность. Прослушать это интервью можно по следующей ссылке.