2026-yil 8-yanvar kuni Toshkent davlat tibbiyot universiteti Chirchiq filialida “Raqamli tibbiy ta’lim: sun’iy intellektning tibbiy ta’lim jarayonidagi o‘rni va samaradorligi, muammo va yechimlar” mavzusida o‘quv-uslubiy konferensiya bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbir doirasida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Siyosatshunoslik kafedrasi professori, siyosiy fanlar doktori Qodir Asadovich Jo‘rayev “Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlis va xalqiga Murojaatnomasi hamda tashqi siyosat sohasidagi vazifalar” mavzusida ma’ruza bilan ishtirok etdi. Ma’ruzada Murojaatnomaning mazmun-mohiyati, ustuvor yo‘nalishlar va tashqi siyosat bo‘yicha vazifalar yuzasidan batafsil tushuntirishlar berildi.
Bunday hamkorlikdagi ilmiy-muloqot tadbirlari raqamli ta’lim va innovatsion yondashuvlarni kuchaytirish, sog‘liqni saqlash tizimi uchun bilim almashinuvi va salohiyatni oshirishga xizmat қилади hamda barqaror rivojlanish kun tartibidagi ta’lim–sog‘liq–hamkorlik yo‘nalishlari bilan uyg‘un hisoblanadi.

UWED professor delivers a keynote contribution at TSMU Chirchik Branch conference on digital medical education and AI
On 8 January 2026, Tashkent State Medical University Chirchik Branch hosted a teaching-and-methodology conference titled “Digital Medical Education: the role and effectiveness of artificial intelligence in the medical education process, challenges and solutions.”
As part of the programme, University of World Economy and Diplomacy (UWED) Professor of Political Science Qodir Asadovich Jo‘rayev delivered a presentation on President Shavkat Mirziyoyev’s Address to the Oliy Majlis and the people of Uzbekistan, highlighting key priorities and foreign policy tasks.
Such cross-institutional engagement supports knowledge exchange, capacity building, and the advancement of digital education and innovation in healthcare—naturally aligning with the broader SDG agenda through education, well-being, and partnerships.