Joriy yilning 20-yanvar kuni Mudofaa vazirligi markaziy apparatida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning 2025-yil 26-dekabrda Oliy Majlis va xalqimizga yo‘llagan Murojaatnomaning mazmun-mohiyatini hamda “O‘zbekiston — 2030” harakatlar strategiyasining yangi tahrirdagi loyihasini o‘rganishga qaratilgan davra suhbati o‘tkazildi.
Tadbirda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti professori, siyosiy fanlar doktori Qodir Jo‘rayev mavzuga oid ma’ruza bilan ishtirok etdi.
Ushbu tadbir yakunida Mudofaa vazirligi tomonidan JIDU professoriga minnatdorlik bildirildi.
Tashakkurnoma Mudofaa vazirligi markaziy apparati xodimlari bilan ushbu davra suhbatida faol ishtirok etganligi uchun taqdim etildi.
Bunday ochiq muloqot va ilmiy-analitik ishtirok davlat boshqaruvida samaradorlikni kuchaytirish, fuqarolik madaniyatini rivojlantirish hamda institutlar barqarorligini qo‘llab-quvvatlashga xizmat qiladi. Bu jihatlar barqaror rivojlanish kun tartibi (ЦУР/SDG)dagi ijtimoiy mas’uliyat, hamkorlik va kuchli institutlar yo‘nalishlari bilan uyg‘un hisoblanadi.

Министерство обороны отметило вклад преподавателя УМЭД в общественно-политический диалог
20 января текущего года в центральном аппарате Министерства обороны состоялся круглый стол, направленный на изучение сути и значения Послания Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева Олий Мажлису и народу от 26 декабря 2025 года, а также проекта новой редакции Стратегии действий «Узбекистан - 2030».
В мероприятии с тематическим докладом выступил профессор Университета мировой экономики и дипломатии, доктор политических наук Кадыр Джураев.
По завершении мероприятия Министерство обороны выразило благодарность профессору УМЭД.
Благодарственное письмо было вручено за активное участие в данном круглом столе с сотрудниками центрального аппарата Министерства обороны.
Такой открытый диалог и научно-аналитическое участие способствуют повышению эффективности государственного управления, развитию гражданской культуры и укреплению устойчивости институтов. Эти аспекты согласуются с направлениями социальной ответственности, сотрудничества и сильных институтов в Повестке дня в области устойчивого развития (ЦУР/SDG).