JIDU professori tomonidan “Barqaror rivojlanish maqsadlarni amalga oshirishda O‘zbekiston Respublikasi o‘rni” mavzusiga bag‘ishlangan davra suhbati o‘tkazildi
2025-yilning 18-noyabr kuni “Katta Oltintepa” MFY binosida “Xalqaro huquq va ommaviy huquq fanlari” kafedrasi professori N.A.Nugmanov tomonidan “Barqaror rivojlanish maqsadlarni amalga oshirishda O‘zbekiston Respublikasi o‘rni” mavzusiga bag‘ishlangan davra suhbati o‘tkazildi.
Davra suhbati davomida O‘zbekiston Respublikasining Barqaror rivojlanish maqsadlarini ijro etish va amalga oshirishdagi amaliy jihatlari, ushbu maqsadlar doirasidagi milliy maqsadlarning belgilanishi va xorijiy davlat tashkilotlari tomonidan ijro etilishi yuzasidan tushuntirishlar berib, Barqaror rivojlanish sohasidagi yer yuzida qashshoqlikka barham berish, atrof-muhit va iqlimni himoya qilish hamda dunyodagi barcha kishilar tinchlik va ravnaq topishdan bahramand bo‘lishini ta’minlash bo‘yicha maqsadlar bo‘yicha davlatimizda olib borilayotgan huquqiy tadbir choralar haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
Davra suhbatida mahalla yettiligi a’zolari, huquqiy masalalar yuzasidan mahalla faol a’zolari ishtirok etishdi va tadbir ochiq muloqat va konstruktiv ruhda o‘tkazildi.

Профессором УМЭД была проведена круглая беседа, посвящённая теме «Роль Республики Узбекистан в достижении Целей устойчивого развития»
18 ноября 2025 года в здании МФЙ «Катта Олтинтепа» состоялся круглый стол, посвящённый теме «Роль Республики Узбекистан в реализации Целей устойчивого развития», организованный профессором кафедры «Международное право и публично-правовые науки» Н. А. Нугманов.
В ходе круглого стола были представлены разъяснения по практическим аспектам исполнения и реализации Целей устойчивого развития в Республике Узбекистан, определению национальных целей в рамках этих направлений, а также особенностям их реализации международными государственными организациями. Участникам подробно рассказали о правовых мерах, предпринимаемых в нашей стране в сфере устойчивого развития, направленных на искоренение нищеты во всём мире, защиту окружающей среды и климата, а также обеспечение мира и благополучия для всех людей.
В работе круглого стола приняли участие представители «семёрки махалли» и активные члены сообщества, занимающиеся правовыми вопросами. Мероприятие прошло в формате открытого диалога и в конструктивной атмосфере.