JIDU professori tomonidan “Barqaror rivojlanish maqsadlarni amalga oshirishda O‘zbekiston Respublikasi o‘rni” mavzusiga bag‘ishlangan davra suhbati o‘tkazildi
2025-yilning 18-noyabr kuni “Katta Oltintepa” MFY binosida “Xalqaro huquq va ommaviy huquq fanlari” kafedrasi professori N.A.Nugmanov tomonidan “Barqaror rivojlanish maqsadlarni amalga oshirishda O‘zbekiston Respublikasi o‘rni” mavzusiga bag‘ishlangan davra suhbati o‘tkazildi.
Davra suhbati davomida O‘zbekiston Respublikasining Barqaror rivojlanish maqsadlarini ijro etish va amalga oshirishdagi amaliy jihatlari, ushbu maqsadlar doirasidagi milliy maqsadlarning belgilanishi va xorijiy davlat tashkilotlari tomonidan ijro etilishi yuzasidan tushuntirishlar berib, Barqaror rivojlanish sohasidagi yer yuzida qashshoqlikka barham berish, atrof-muhit va iqlimni himoya qilish hamda dunyodagi barcha kishilar tinchlik va ravnaq topishdan bahramand bo‘lishini ta’minlash bo‘yicha maqsadlar bo‘yicha davlatimizda olib borilayotgan huquqiy tadbir choralar haqida batafsil ma’lumotlar berildi.
Davra suhbatida mahalla yettiligi a’zolari, huquqiy masalalar yuzasidan mahalla faol a’zolari ishtirok etishdi va tadbir ochiq muloqat va konstruktiv ruhda o‘tkazildi.

UWED professor held a roundtable discussion dedicated to the topic “The Role of the Republic of Uzbekistan in Achieving Sustainable Development Goals”
On November 18, 2025, a roundtable discussion dedicated to the topic “The Role of the Republic of Uzbekistan in Implementing the Sustainable Development Goals” was held in the building of the Katta Oltintepa Makhalla Citizens’ Assembly. The event was organized by N. A. Nugmanov, Professor of the Department of International Law and Public Law Sciences.
During the discussion, explanations were provided on Uzbekistan’s practical efforts toward implementing and fulfilling the Sustainable Development Goals, the establishment of national targets within these goals, and the mechanisms of implementation by foreign governmental and international organizations. Detailed information was also presented regarding the legal measures undertaken in our country to eradicate global poverty, protect the environment and climate, and ensure that all people worldwide enjoy peace and prosperity—key objectives of sustainable development.
Members of the local community council, as well as active community members involved in legal matters, participated in the event. The roundtable was conducted in an open and constructive atmosphere.