JIDUda “Xalqaro ma’rifat va millatlararo bag‘rikenglik kuni” munosabati bilan ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 27-noyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Xalqaro ma’rifat va millatlararo bag‘rikenglik kuni” munosabati bilan ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi. Tadbirda universitet rahbariyati, professor-o‘qituvchilar, turli fakultetlardan talaba-yoshlar hamda mehmonlar ishtirok etdilar.
Tadbirning asosiy maqsadi jamiyatda tinchlik, o‘zaro hurmat, bag‘rikenglik va hamjihatlik kabi umuminsoniy qadriyatlarni targ‘ib qilish, talabalarda madaniy xilma-xillikka nisbatan hurmat va tushuncha uyg‘otishdan iborat bo‘ldi.
Tadbir davomida 10 ta davlat vakillari bo‘lgan talabalar o‘z mamlakatlarining milliy kiyimlari, raqslari, kuy-qo‘shiqlari va milliy taomlarini namoyish qildilar. Har bir davlatning madaniy chiqishlari o‘ziga xosligi, milliy qadriyatlari va urf-odatlarini yorqin aks ettirgan holda tomoshabinlarga bayramona kayfiyat ulashdi.
Tadbir yakunida universitet rahbariyati tomonidan talabalarning faolligi va bunday tashabbuslarning tinchlik, do‘stlik va bag‘rikenglikni mustahkamlashdagi ahamiyati alohida e’tirof etildi.

В УМЭД состоялось духовно-просветительское мероприятие по случаю «Международного дня просвещения и межнациональной толерантности»
27 ноября текущего года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялось духовно-просветительское мероприятие, посвященное «Международному дню просвещения и межнациональной толерантности». В мероприятии приняли участие руководство университета, профессорско-преподавательский состав, студенты различных факультетов и гости.
Основной целью мероприятия было продвижение в обществе таких общечеловеческих ценностей, как мир, взаимное уважение, толерантность и солидарность, а также воспитание у студентов уважения и понимания культурного разнообразия.
В ходе мероприятия студенты, представляющие 10 стран, продемонстрировали национальные костюмы, танцы, песни и национальные блюда своих стран. Культурные выступления каждой страны, ярко отражая самобытность, национальные ценности и традиции, подарили зрителям праздничное настроение.
По итогам мероприятия руководство университета особо отметило активность студентов и важность подобных инициатив в укреплении мира, дружбы и толерантности.