Joriy yilning 17-28-fevral kunlari Anqaradagi O‘zbekiston elchixonasi tashabbusi bilan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Roman-german tillari” kafedrasi turk tili o‘qituvchilari PhD., dotsent X.Imamova va N.Xodjayeva Turkiya Jumhuriyatining Anqara Yildirim Boyazit universiteti tomonidan tashkil qilingan “Xorijlik talabalarga turk tilini o‘qitish” mavzusi bo‘yicha malaka oshirish kurslarida qatnashdilar.
Ushbu malaka oshirish kursida turk tili o‘qituvchilari Anqara Yildirim Boyazit universiteti professor-o’qituvchilaridan xorijlik talabalarga turk tilini o‘qitish borasida qiziqarli ma’ruzalar tinglab ma’lumotlar oldilar.
Kurs yakunida X.Imamova va N.Xodjayeva qiziqarli prezentatsiyalar va videodars namunalarini muvaffaqiyatli tayyorlab, tegishli sertifikatlarga ega bo‘ladilar.

On February 17-28 of this year, at the initiative of the Embassy of Uzbekistan in Ankara, teachers of the Turkish language of the Department of Romance and Germanic Languages of the University of World Economy and Diplomacy, PhD., associate professor H. Imamova and N. Khodjaeva took part in advanced training courses on the topic "Teaching Turkish to foreign students," organized by Ankara Yildirim Bayazit University (Turkey).
In this advanced training course, Turkish language teachers listened to interesting lectures by professors and teachers of Ankara Yıldırım Bayazıt University on teaching Turkish to foreign students and gained valuable information.
At the end of the course, Kh. Imamova and N. Khodjaeva successfully prepared interesting presentations and samples of video lessons and received appropriate certificates.