Joriy yilning 17-28-fevral kunlari Anqaradagi O‘zbekiston elchixonasi tashabbusi bilan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Roman-german tillari” kafedrasi turk tili o‘qituvchilari PhD., dotsent X.Imamova va N.Xodjayeva Turkiya Jumhuriyatining Anqara Yildirim Boyazit universiteti tomonidan tashkil qilingan “Xorijlik talabalarga turk tilini o‘qitish” mavzusi bo‘yicha malaka oshirish kurslarida qatnashdilar.
Ushbu malaka oshirish kursida turk tili o‘qituvchilari Anqara Yildirim Boyazit universiteti professor-o’qituvchilaridan xorijlik talabalarga turk tilini o‘qitish borasida qiziqarli ma’ruzalar tinglab ma’lumotlar oldilar.
Kurs yakunida X.Imamova va N.Xodjayeva qiziqarli prezentatsiyalar va videodars namunalarini muvaffaqiyatli tayyorlab, tegishli sertifikatlarga ega bo‘ladilar.

Представители УМЭД приняли участие в курсах повышения квалификации, организованных Университетом Анкары Йылдырым Баязит
17-28 февраля текущего года по инициативе Посольства Узбекистана в Анкаре преподаватели турецкого языка кафедры "Романо-германских языков" Университета мировой экономики и дипломатии PhD., доцент Х.Имамова и Н.Ходжаева приняли участие в курсах повышения квалификации на тему "Преподавание турецкого языка иностранным студентам," организованных Университетом Анкары Йылдырым Баязит (Турция).
На этом курсе повышения квалификации преподаватели турецкого языка прослушали интересные лекции профессоров и преподавателей Университета Анкары Йылдырым Баязит о преподавании турецкого языка иностранным студентам и получили ценную информацию.
По окончании курса Х.Имамова и Н.Ходжаева успешно подготовили интересные презентации и образцы видеоуроков и получили соответствующие сертификаты.