JIDUda Bourse & Bazaar Foundation vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2025-yil 11-mart kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Gulnoza Ismailova va Bourse & Bazaar Foundation asoschisi va bosh ijrochi direktori Esfandyar Batmanghelidj o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Muzokaralar chog‘ida Buyuk Britaniya aql markazi bilan hamkorlik istiqbollari, jumladan qo‘shma tadqiqotlar olib borish masalasi muhokama qilindi.
Bourse & Bazaar Foundation o‘zining Markaziy Osiyodagi tashabbuslari va JIDU bilan hamkorlik yo‘nalishlari yuzasidan takliflarini taqdim etdi. Esfandyar Batmanghelidj asosiy yo‘nalishlar sifatida iqtisodiy diplomatiya, yashil iqtisodiyot, qayta tiklanadigan energiya manbalari kabi sohalarni qayd etdi.
Bundan tashqari, uchrashuv doirasida JIDU talabalari uchun turli mavzularda, jumladan, iqtisodiy diplomatiya va sanksiyalar ta’siri bo‘yicha ma’ruzalar o‘tkazish muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunida tomonlar o‘zaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirishga tayyor ekanliklarini bildirgan holda, ilmiy va tadqiqot sohalarda qo‘shma tashabbuslarni amalga oshirish bo‘yicha kelishuvga erishdilar.

Meeting Held at the UWED with Representatives of Bourse & Bazaar Foundation
On March 11, 2025, a meeting took place between Gulnoza Ismailova, Vice-Rector for Science and Innovation of the University of World Economy and Diplomacy (UWED), and Esfandyar Batmanghelidj, Founder and CEO of Bourse & Bazaar Foundation.
During the discussions, prospects for collaboration with the UK-based think tank were explored, including the possibility of conducting joint research projects. Bourse & Bazaar Foundation presented its initiatives in Central Asia and proposed areas for cooperation with UWED. Esfandyar Batmanghelidj highlighted key sectors such as economic diplomacy, green economy, and renewable energy sources.
Additionally, the meeting addressed the potential organization of lectures for UWED students on a variety of topics, including economic diplomacy and the impact of sanctions.
At the conclusion of the meeting, both parties expressed their readiness to further develop mutually beneficial cooperation and reached an agreement to implement joint initiatives in the fields of science and research.