Rasmiy yig‘ilishlarni tashkil etish va murojaatlarni ko‘rib chiqish
Doston Mashrabov Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Akademik o‘qituvchilar ishlari ofisida 2024-yildan faoliyat yuritadi. Ilgari D. Mashrabov Istiqbolli xalqaro tadqiqotlari instituti Amerikani o‘rganish markazida ilmiy tadqiqotchi-stajyor sifatida faoliyat olib borgan bo‘lib, AQSh tashqi siyosati va mintaqaviy masalalarga oid tadqiqotlarda ishtirok etgan. Shuningdek, u O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligining Tashqi siyosatni strategik tahlil va rejalashtirish boshqarmasida stajirovka o‘tagan hamda mintaqaviy va xalqaro siyosat bo‘yicha tahliliy materiallar tayyorlashda amaliy ishtirok etgan.
D. Mashrabov JIDUda 2024-yil Siyosatshunoslik yo‘nalishi bo‘yicha bakalavr ta’lim bosiqichini hamda 2025-yil ushbu universitetning Xalqaro munosabatlar va zamonaviy jahon siyosati yo‘nalishi bo‘yicha magistratura bosqichini tamomlagan. Hozirda tadqiqotchi sifatida AQShning Markaziy Osiyodagi strategik faolligi masalalariga qaratilgan ilmiy izlanishlar olib bormoqda.

E-mail: d.mashrabov@uwed.uz
Since 2024, Doston Mashrabov has been working at the Office for Academic and Faculty Affairs of the University of World Economy and Diplomacy. Previously, he worked as a Research Intern at the Center for American Studies of the Institute for Advanced International Studies, where he participated in research on U.S. foreign policy and regional issues. He also completed an internship at the Department of Strategic Analysis and Foreign Policy Planning of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, contributing to analytical materials related to regional and international policy planning.
Mr. Mashrabov completed his Bachelor’s degree in Political Science at UWED in 2024 and his Master’s degree in International Relations and Contemporary World Politics at this university in 2025. He is currently conducting research on issues related to U.S. strategic engagement in Central Asia.