Imomova Yulduzxon Jumaboy qizi
MUTAXASSISLIGI: Xalqaro munosabatlar, Amaliy siyosatshunoslik, Afg‘oniston masalalari, AQSH tashqi siyosati
Transformatsiya va strategik rivojlanish ofisi faoliyatiga rahbarlik qiladi hamda ofis nomidan ish yuritadi
Universitetning strategik rivojlanish dasturi va tegishli amaliy rejalarini ishlab chiqadi, joriy etadi va ularning ijrosini monitoring qiladi
Universitet faoliyati samaradorligining asosiy ko‘rsatkichlarini (KPI) tahlil qiladi va takomillashtirish bo‘yicha takliflar kiritadi
Xalqaro akkreditatsiya jarayonlarini tashkil etadi va muvofiqlashtiradi, tashqi auditorlar hamda akkreditatsiya tashkilotlari bilan hamkorlikni yo‘lga qo‘yadi
QS, THE va boshqa xalqaro reytinglarda universitet pozitsiyasini oshirish strategiyasini ishlab chiqadi hamda reyting agentliklari bilan ishlarni muvofiqlashtiradi
Xalqaro standartlar asosida o‘quv-ilmiy jarayonlarni tahlil qilish va modernizatsiya qilishni qo‘llab-quvvatlaydi, ilg‘or xorijiy tajribalarni joriy etadi
Ta’lim sifatini kafolatlash mexanizmlarini ishlab chiqish va amalga oshirishda ishtirok etadi
Universitet bo‘linmalari bilan loyihalarni muvofiqlashtiradi, zarur ma’lumot va hujjatlarni so‘rash hamda jamlashni tashkil etadi, elektron hujjat aylanishi (“EDO”) topshiriqlari ijrosini nazorat qiladi
Ofis xodimlari faoliyatini tashkil etadi: vazifalarni taqsimlaydi, ijro va mehnat intizomini nazorat qiladi, rag‘batlantirish va intizomiy choralar bo‘yicha takliflar kiritadi
E-manzil: imomova@uwed.uz
Telefon: +99871 267 07 06 (224)
XONA: B-507, JIDU.
Imomova Yulduzxon Jumaboy qizi Siyosiy fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasiga ega. Attashe diplomatik martabasiga ega.  U 2019-yilda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining Xalqaro munosabatlar yo‘nalishi bo‘yicha bakalavriat dasturini, 2020-yilda esa ushbu universitetning Amaliy siyosatshunoslik magistratura yo‘nalishini tamomlagan. 2020-yildan buyon Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida faoliyat yuritib, ilmiy-pedagogik va tashkiliy ishlarni uyg‘un holda olib bormoqda.

Имомова Юлдузхон Джумабой кизи
Руководит деятельностью Офиса трансформации и стратегического развития и осуществляет представительство от имени офиса
Разрабатывает и обеспечивает внедрение программ и планов стратегического развития университета, осуществляет мониторинг их реализации
Анализирует ключевые показатели эффективности (KPI) и вносит предложения по повышению результативности деятельности университета
Организует и координирует процессы международной аккредитации, выстраивает взаимодействие с внешними аудиторами и аккредитационными организациями
Разрабатывает стратегию повышения позиций университета в международных рейтингах (QS, THE и др.) и координирует работу с рейтинговыми агентствами
Содействует анализу и модернизации учебного и научного процессов и инфраструктуры на основе международных стандартов и передового зарубежного опыта
Участвует в разработке и внедрении механизмов обеспечения качества образования
Координирует проекты с подразделениями университета, организует сбор и запрос необходимых данных и документов, контролирует исполнение задач в системе электронного документооборота (“EDO”)
Обеспечивает эффективную работу офиса: распределяет задачи, контролирует исполнительскую и трудовую дисциплину, вносит предложения по поощрению и дисциплинарным мерам
Эл.почта: imomova@uwed.uz
Телефон: +99871 267 07 06 (224)
КАБИНЕТ: Б-507, УМЭД.
Имомова Юлдузхон Джумабой кизи имеет учёную степень PhD по политическим наукам. Обладает дипломатическим рангом атташе. В 2019 году она окончила бакалавриат Университета мировой экономики и дипломатии по направлению «Международные отношения», а в 2020 году — магистратуру этого же университета по направлению «Прикладная политология». С 2020 года по настоящее время она работает в Университете мировой экономики и дипломатии, совмещая научно-исследовательскую, учебную и организационную деятельность.