Sobirjonova Moxlaroy Abdukahhar qizi
Moxlaroy Sobirjonova “Siyosatshunoslik” kafedrasi shogird-o‘qituvchisi sifatida 2025 yildan pedagogik faoliyatini olib boradi. Falsafa, Siyosat va OAV fanlaridan dars beradi. Rus va ingliz tillarini o‘zlashtirgan.
O‘zbekiston xalqaro islom akademiyasi “Xalqaro munosabatlar” yo‘nalishi bakalavriatini, JIDUning “Xalqaro munosabatlar va tashqi siyosat” ixtisosligi bo‘yicha magistraturani tamomlagan.
Moxlaroy Sobirjonovaning ilmiy tadqiqotlari: Yangi O‘zbekistonning SHHT doirasidagi tashqi siyosiy kursining strategik ustuvor yo‘nalishlarini o‘z ichiga oladi.

Sobirjonova Moxlaroy Abdukahhar Qizi
Since 2025, Moxlaroy Sobirjonova has been working as a junior lecturer at the Department of Political Science. She teaches the courses Philosophy and Politics and Mass Media. She is fluent in Russian and English.
She completed her Bachelor’s degree in International Relations at the International Islamic Academy of Uzbekistan and obtained her Master’s degree in International Relations and Foreign Policy at the University of World Economy and Diplomacy (UWED).
Moxlaroy Sobirjonova’s research focuses on the strategic priority areas of New Uzbekistan’s foreign policy within the framework of the Shanghai Cooperation Organization (SCO).