Maxmudova Zebiniso Sharabidin qizi
“Times Higher Education” (THE), “Quacquarelli Symonds” (QS) va boshqa reytinglar uchun talab etiladigan ma’lumotlarni yig‘ish, qayta ishlash va tizimlashtirish;
Universitetning tarkibiy bo‘linmalari faoliyatini reyting mezonlariga muvofiq monitoring qilish;
Xalqaro reytinglarda pozitsiyani yaxshilash yuzasidan takliflar ishlab chiqish;
Strategik rivojlanish va transformatsiya yo‘nalishlarida tahliliy materiallar hamda hisobotlar tayyorlash.
E-manzili: maxmudova_z@uwed.uz
Telefon: +99871 267 07 06
XONA: B-515, JIDU.
Zebiniso Maxmudova Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining Transformatsiya va strategik rivojlanish ofisida bosh mutaxassis sifatida faoliyat yuritadi. U universitetning strategik rivojlanishi hamda xalqaro reytinglardagi o‘rnini mustahkamlash yo‘nalishlarida faol ish olib boradi.
U JIDUni “Yurisprudensiya (faoliyat turlari bo‘yicha)” yo‘nalishida imtiyoz bilan tamomlagan, hozirda esa JIDUning “Xalqaro biznes huquqi” magistratura dasturi talabasi hisoblanadi. Ilmiy qiziqishlari fuqarolik huquqi, xalqaro xususiy huquq, biznes huquqi, intellektual mulk huquqi va investitsiya huquqlarini qamrab oladi.

Махмудова Зебинисо Шарабидин кизи
СПЕЦИАЛИЗАЦИЯ: Гражданское право, Международное частное право, Бизнес-право, Право интеллектуальной собственности, Инвестиционное право
Анализ участия университета в международных рейтингах и его результатов;
Сбор, обработка и систематизация данных, необходимых для рейтингов Times Higher Education (THE), Quacquarelli Symonds (QS) и других;
Мониторинг деятельности структурных подразделений университета в соответствии с критериями рейтингов;
Разработка предложений, направленных на улучшение позиции университета в международных рейтингах;
Подготовка аналитических материалов и отчетов в направлениях стратегического развития и трансформации.
Эл.почта:  maxmudova_z@uwed.uz
КАБИНЕТ: Б-515, УМЭД.
Зебинисо Махмудова работает главным специалистом в Офисе трансформации и стратегического развития Университета мировой экономики и дипломатии. Она активно занимается вопросами стратегического развития университета и укрепления его позиций в международных рейтингах.
Она с отличием окончила УМЭД по направлению «Юриспруденция (по видам деятельности)» и в настоящее время является магистрантом программы «Международное бизнес-право» УМЭД. Ее академические интересы включают гражданское право, международное частное право, международное бизнес-право, право интеллектуальной собственности и международное инвестиционное право.