Xudoyberganova Dilnoza Komiljon qizi
Xudoyberganova Dilnoza “Siyosatshunoslik” kafedrasi o‘qituvchisi sifatida 2021-yil yanvaridan pedagogik faoliyatini olib boradi. Siyosatshunoslik, Falsafa, Jamiyat va din fanlaridan dars beradi. Xudoyberganova Dilnoza Komiljon qizi 2014 yilda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro munosabatlar” fakulteti (bakalavr), 2020 yilda (magistratura) yo‘nalishini tamomlagan. 2016-2019 yy. O‘zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligi tizimidagi bir qator tashkilotlarda  xalqaro bo‘lim bosh mutaxassisi, matbuot bo‘limi boshlig‘i va matbuot kotibi lavozimlarida faoliyat yuritgan. 2020-2021yy. O‘zbekiston Badiiy akademiyasining Xalqaro aloqalarni rivojlantirish bo‘limi boshlig‘i sifatida xalqaro simpozium, san’at ko‘rgazmalari va forumlar tashkil qilgan.
Dilnoza Xudoyberganovaning ilmiy-pedagogik faoliyati davomida 10 ga yaqin ilmiy ishlari ilmiy jurnallar va to‘plamlarda e’lon qilingan. Ilmiy tadqiqot mavzulari: AQSH tashqi siyosatida tadqiqot markazlari o‘rni, mintaqaviy xavfsizlik, mojarolarni boshqarish.

Худойберганова Дильноза Комилжоновна
Худойберганова Дилноза работает преподавателем кафедры Политологии с января 2021 года. Она преподаёт такие предметы, как политология, философия, общество и религия.
Худойберганова Дилноза в 2014 году окончила факультет международных отношений Университета мировой экономики и дипломатии (бакалавриат), в 2020 году – магистратуру. 2016-2019 гг. работала главным специалистом международного отдела, начальником пресс-отдела, пресс-секретарем в ряде организаций Министерства культуры Республики Узбекистан. 2020-2021 гг. в качестве заведующего отделом развития международных связей Академии художеств Узбекистана организовывала международные симпозиумы, биеннале и форумы.
За время своей научно-педагогической деятельности Худойберганова Дилноза опубликовала около 10 научных работ в научных журналах и сборниках. Темы научных исследований: Pоль аналитических центров во внешней политике США, региональной безопасности и управлении конфликтами.