Aminova Nargiza Sharifovna
Nargiza Aminova “Siyosatshunoslik” kafedrasi katta o‘qituvchisi sifatida 2025 yildan faoliyat olib boradi. Falsafa, Jamiyat va din fanlaridan dars beradi. Falsafa fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD), rus va ingliz tillarini o‘zlashtirgan. Buxoro davlat universitetining “Xorijiy filologiya” yo‘nalishi bakalavriatini, O‘DJTUning “Lingvistika” ixtisosligi bo‘yicha magistraturani tamomlagan. 2005-2008-yillarda O‘zbekiston Respublikasi Fanlar Akademiyasining Falsafa va huquq institutining aspiranturasida  tahsil olgan. 2008-2011-yillarda  O‘zbekiston Respublikasi Fanlar Akademiyasining Falsafa va huquq institutining ilmiy xodimi. 2012-2013-yillarda Тоshkent davlat yuridik instituti ingliz tili o‘qituvchisi. 2013-2015-yillarda O‘zbekiston Respublikasidagi “Enter Engineering Pte.Ltd.” kompaniyasi kadrlar bo‘limi mutaxassisi. 2016-2021-yillarda “5+Education” o‘quv markazi rahbari. 2021-2025-yillarda O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Akademiyasi O‘zbek tili va adabiyoti kafedrasi katta o‘qituvchisi.
Nargiza Aminovaning dissertatsiya mavzusi: “Frensis Bekonning ilmiy falsafiy merosi va uning hozirgi zamondagi ahamiyati” deb nomlanadi.

Аминова Наргиза Шарифовна
Аминова Наргиза с 2025 года работает старшим преподавателем кафедры «Политология». Преподаёт дисциплины: Философия, Общество и религия. Доктор философии по философским наукам (PhD), владеет русским и английским языками. Окончила бакалавриат Бухарского государственного  университета по направлению «Зарубежная филология» и магистратуру Узбекского государственного университета мировых языков по специальности «Лингвистика». В 2005–2008 годах проходила обучение в аспирантуре Института философии и права Академии наук Республики Узбекистан.  В 2008–2011 годах — научный сотрудник Института философии и права АН РУз. В 2012–2013 годах — преподаватель английского языка в Ташкентском государственном юридическом институте. В 2013–2015 годах — специалист отдела кадров компании «Enter Engineering Pte. Ltd.» в Республике Узбекистан. В 2016–2021 годах — руководитель учебного центра «5+Education». В 2021–2025 годах — старший преподаватель кафедры узбекского языка и литературы Академии Министерства внутренних дел.
Тема кандидатской диссертации Н.Аминовой: «Научно-философское наследие Фрэнсиса Бэкона и его значение в современное время».