Aminova Nargiza Sharifovna
Nargiza Aminova “Siyosatshunoslik” kafedrasi katta o‘qituvchisi sifatida 2025 yildan faoliyat olib boradi. Falsafa, Jamiyat va din fanlaridan dars beradi. Falsafa fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD), rus va ingliz tillarini o‘zlashtirgan. Buxoro davlat universitetining “Xorijiy filologiya” yo‘nalishi bakalavriatini, O‘DJTUning “Lingvistika” ixtisosligi bo‘yicha magistraturani tamomlagan. 2005-2008-yillarda O‘zbekiston Respublikasi Fanlar Akademiyasining Falsafa va huquq institutining aspiranturasida  tahsil olgan. 2008-2011-yillarda  O‘zbekiston Respublikasi Fanlar Akademiyasining Falsafa va huquq institutining ilmiy xodimi. 2012-2013-yillarda Тоshkent davlat yuridik instituti ingliz tili o‘qituvchisi. 2013-2015-yillarda O‘zbekiston Respublikasidagi “Enter Engineering Pte.Ltd.” kompaniyasi kadrlar bo‘limi mutaxassisi. 2016-2021-yillarda “5+Education” o‘quv markazi rahbari. 2021-2025-yillarda O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Akademiyasi O‘zbek tili va adabiyoti kafedrasi katta o‘qituvchisi.
Nargiza Aminovaning dissertatsiya mavzusi: “Frensis Bekonning ilmiy falsafiy merosi va uning hozirgi zamondagi ahamiyati” deb nomlanadi.

Aminova Nargiza Sharifovna
Since 2025, Nargiza Aminova has been working as a Senior Lecturer at the Department of Political Science. She teaches the subjects Philosophy, Society and Religion. She is a Doctor of Philosophy (PhD) in Philosophical Sciences and is fluent in Russian and English. She obtained her bachelor's degree in Foreign Philology from Bukhara State University and completed her master’s degree in Linguistics at the Uzbek State University of World Languages. From 2005 to 2008, she pursued postgraduate studies at the Institute of Philosophy and Law of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan. From 2008 to 2011, she worked as a research fellow at the Institute of Philosophy and Law of the Academy of Sciences. In 2012–2013, she was an English language teacher at Tashkent State Law Institute. Between 2013 and 2015, she worked as an HR specialist at Enter Engineering Pte. Ltd. in Uzbekistan. From 2016 to 2021, she was the head of the educational center “5+Education.” From 2021 to 2025, she served as a Senior Lecturer at the Department of Uzbek Language and Literature at the Academy of the Ministry of Internal Affairs.
The topic of N. Aminova’s PhD dissertation is: "The Scientific and Philosophical Legacy of Francis Bacon and Its Relevance in the Modern Era."