TILLAR: O'zbek, rus, ispan
Abduraxmanova Munisa Abdukaxarovna hozirda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining “Xalqaro munosabatlar” fakultetida kurs koordinatori lavozimida faoliyat yuritadi. U bundan avval umumta’lim maktabida o‘qituvchi sifatida ishlagan. Universitetdagi faoliyati davomida “Zakovat” intellektual klubi koordinatori sifatida turli tadbirlar va intellektual o‘yinlarni tashkil etib kelmoqda. Shuningdek, u “Siyosatshunoslik” kafedrasida o‘qituvchi bo‘lib, “Falsafa” va “Jamiyat va din” fanlaridan ma’ruzalar o‘qiydi va seminar mashg‘ulotlarini olib boradi.
Munisa Abduraxmanova xalqaro munosabatlar, jahon va mintaqa taraqqiyotining siyosiy muammolari yo‘nalishida mustaqil izlanuvchi hisoblanadi. Uning ilmiy qiziqishlari turizmning davlatlararo munosabatlarda yumshoq kuch sifatida namoyon bo‘lishiga qaratilgan bo‘lib, ushbu yo‘nalishda 15 dan ortiq ilmiy maqolalari chop etilgan.
U o‘zining bakalavriat bosqichini 2008 yilda Jahon tillari universitetida tamomlagan. 2014 yilda Nizomiy nomidagi Davlat pedagogika universitetida tahsilni davom ettirib, mutaxassisligini mustahkamlagan. 2020 yilda esa Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida magistratura bosqichini yakunlagan.
Munisa Abduraxmanova ta’lim jarayonini samarali tashkil etish, ilmiy tadqiqot olib borish, intellektual loyihalarni boshqarish, talabalar bilan ishlash va akademik jarayonni muvofiqlashtirish bo‘yicha katta tajribaga ega mutaxassis sanaladi.

ЯЗЫКИ: Узбекский, русский, испанский
Абдурахманова Муниса Абдукахаровна в настоящее время работает координатором курса факультета международных отношений Университета мировой экономики и дипломатии. Ранее она работала учителем в общеобразовательной школе. В ходе своей деятельности в университете она выполняла обязанности координатора интеллектуального клуба «Заковат», организуя различные мероприятия и интеллектуальные соревнования. Кроме того, она работает преподавателем на кафедре политологии, проводя семинары по дисциплинам «Философия» и «Общество и религия».
Муниса Абдурахманова является исследователем в области международных отношений, а также политических вызовов глобального и регионального развития. Её научные интересы направлены на изучение роли туризма как формы «мягкой силы» в межгосударственных отношениях. В данной сфере ею опубликовано более 15 научных статей.
Она получила степень бакалавра в Университете мировых языков в 2008 году. В 2014 году продолжила обучение в Государственном педагогическом университете имени Низами, укрепив свою профессиональную квалификацию. В 2020 году она завершила обучение в магистратуре Университета мировой экономики и дипломатии.
Муниса Абдурахманова является высококвалифицированным специалистом с большим опытом в эффективной организации учебного процесса, проведении научных исследований, управлении интеллектуальными проектами, работе со студентами и координации академической деятельности.