TILLAR: O'zbek, rus, ispan
Abduraxmanova Munisa Abdukaxarovna hozirda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining “Xalqaro munosabatlar” fakultetida kurs koordinatori lavozimida faoliyat yuritadi. U bundan avval umumta’lim maktabida o‘qituvchi sifatida ishlagan. Universitetdagi faoliyati davomida “Zakovat” intellektual klubi koordinatori sifatida turli tadbirlar va intellektual o‘yinlarni tashkil etib kelmoqda. Shuningdek, u “Siyosatshunoslik” kafedrasida o‘qituvchi bo‘lib, “Falsafa” va “Jamiyat va din” fanlaridan ma’ruzalar o‘qiydi va seminar mashg‘ulotlarini olib boradi.
Munisa Abduraxmanova xalqaro munosabatlar, jahon va mintaqa taraqqiyotining siyosiy muammolari yo‘nalishida mustaqil izlanuvchi hisoblanadi. Uning ilmiy qiziqishlari turizmning davlatlararo munosabatlarda yumshoq kuch sifatida namoyon bo‘lishiga qaratilgan bo‘lib, ushbu yo‘nalishda 15 dan ortiq ilmiy maqolalari chop etilgan.
U o‘zining bakalavriat bosqichini 2008 yilda Jahon tillari universitetida tamomlagan. 2014 yilda Nizomiy nomidagi Davlat pedagogika universitetida tahsilni davom ettirib, mutaxassisligini mustahkamlagan. 2020 yilda esa Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida magistratura bosqichini yakunlagan.
Munisa Abduraxmanova ta’lim jarayonini samarali tashkil etish, ilmiy tadqiqot olib borish, intellektual loyihalarni boshqarish, talabalar bilan ishlash va akademik jarayonni muvofiqlashtirish bo‘yicha katta tajribaga ega mutaxassis sanaladi.

Student database formation
Abduraxmanova Munisa Abdukaxarovna currently works as a course coordinator at the Faculty of International Relations of the University of World Economy and Diplomacy. Previously, she worked as a teacher at a general education school. During her career at the university, she has served as the coordinator of the “Zakovat” intellectual club, organizing various events and intellectual competitions. In addition, she works as a lecturer at the Department of Political Science, conducting seminars in the subjects “Philosophy” and “Society and Religion.”
Munisa Abduraxmanova is an independent researcher in the field of international relations and the political challenges of global and regional development. Her academic interests focus on the role of tourism as a form of soft power in interstate relations, and she has published more than 15 scientific articles in this area.
She completed her bachelor’s degree at the University of World Languages in 2008. In 2014, she continued her studies at the Nizami State Pedagogical University, strengthening her professional qualifications. In 2020, she completed her master’s degree at the University of World Economy and Diplomacy.
Munisa Abduraxmanova is a highly experienced specialist in effectively organizing the educational process, conducting academic research, managing intellectual projects, working with students, and coordinating academic activities.
International scientific and practical conference: “the silk road: cooperation through the prism of tourism”.