Delegatsiyalar qabul qilish
Gavhar Mirxalilova Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining Xalqaro munosabatlar va Jahon siyosati yo‘nalishlari bo‘yicha bakalavriat (2019) va magistratura (2021) dasturlari, hamda Fransiyaning Paris-Saclay universitetining Diplomatiya va strategik munozaralar yo‘nalishi bo‘yicha magistratura dasturi (2023) bitiruvchisidir. Fransiyada tahsil olayotgan davrida u IDEX xalqaro magistratura granti stipendiyasini qo‘lga kiritgan.
U O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi, Markaziy Osiyo xalqaro instituti hamda Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi Raqamli ta’limni rivojlantirish markazida faoliyat yuritgan. Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida va Fransiyaning Gavr–Normandiya universiteti Xalqaro aloqalar bo‘limida amaliyot o‘tagan.

Работа с иностранными студентами
Гавхар Мирхалилова имеет степень бакалавра и магистра по направлениям «Международные отношения» и «Мировая политика» Университета мировой экономики и дипломатии (2019, 2021), а также степень магистра по специальности «Дипломатия и стратегические переговоры» Университета Париж-Сакле во Франции (2023). Во время обучения во Франции она получила стипендию международной магистерской программы IDEX.
Она работала в Министерстве инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан, Международном институте Центральной Азии, а также в Центре развития цифрового образования при Министерстве цифровых технологий. Кроме того, проходила стажировки в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан и в Отделе международных связей Университета Гавр-Нормандия во Франции.