Delegatsiyalar qabul qilish
Gavhar Mirxalilova Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining Xalqaro munosabatlar va Jahon siyosati yo‘nalishlari bo‘yicha bakalavriat (2019) va magistratura (2021) dasturlari, hamda Fransiyaning Paris-Saclay universitetining Diplomatiya va strategik munozaralar yo‘nalishi bo‘yicha magistratura dasturi (2023) bitiruvchisidir. Fransiyada tahsil olayotgan davrida u IDEX xalqaro magistratura granti stipendiyasini qo‘lga kiritgan.
U O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi, Markaziy Osiyo xalqaro instituti hamda Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi Raqamli ta’limni rivojlantirish markazida faoliyat yuritgan. Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida va Fransiyaning Gavr–Normandiya universiteti Xalqaro aloqalar bo‘limida amaliyot o‘tagan.

International student support
Gavkhar Mirkhalilova holds a Bachelor’s and Master’s degree in International Relations and World Politics from the University of World Economy and Diplomacy (2019, 2021), as well as a Master’s degree in Diplomacy and Strategic Negotiations from the University of Paris-Saclay in France (2023). During her studies in France, she was awarded the IDEX International Master’s Scholarship.
She has worked at the Ministry of Investments, Industry and Trade of the Republic of Uzbekistan, the International Institute for Central Asia, and the Digital Education Development Center under the Ministry of Digital Technologies. She also completed internships at the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan and the International Relations Department of the University of Le Havre Normandy in France.