HEMISdagi ma’lumotlarni yuritish
Bekzod Berdimurotov – mas’uliyatli, tashabbuskor va zamonaviy fikrlaydigan yosh mutaxassis bo‘lib, hozirda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Talabalarni qabul qilish va rasmiylashtirish ofisida yetakchi mutaxassis sifatida faoliyat yuritadi. U universitetga qabul bilan ishlash, hujjatlarni qabul qilish, akademik jarayonlarni rasmiylashtirish va abituriyentlar bilan samarali muloqotni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha keng tajribaga ega.
Bekzod 2025-yilda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining “Yurisprudensiya” yo‘nalishini tamomlagan. Ta’lim jarayonida u davlat organlarida — O‘zbekiston Respublikasi Adliya  vazirligi hamda Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligida huquqiy yo‘nalishda amaliyot o‘tab, huquqni qo‘llash, normativ-huquqiy hujjatlar bilan ishlash va davlat boshqaruvi tizimining ichki mexanizmlarini chuqur o‘rgangan.
U ingliz, rus va yapon tillarini biladi, xalqaro loyihalarda faol ishtirok etadi. Bekzod  Rossiyaning Qozon shahrida o‘tkazilgan Model OIC va Yoshlar diplomatiyasi akademiyasi delegati, UNESCO konferensiyasi volontyori, shuningdek, “Mening huquq va majburiyatlarim” respublika tanlovi finalchisi sifatida e’tirof etilgan.
Aniq ishlash, tartib, mas’uliyat va odob bilan muloqot qilish Bekzodning asosiy fazilatlaridan biri bo‘lib, u universitetning o‘quv jarayonlarini sifatli va shaffof tarzda olib borilishiga munosib hissa qo‘shmoqda.

Бердимуротов Бекзод Дилмуродович
Бердимуротов Бекзод — ответственный, инициативный и современно мыслящий молодой специалист, который в настоящее время работает в должности ведущего специалиста отдела приёма и регистрации студентов Университета мировой экономики и дипломатии. Он обладает широким опытом в сфере работы с абитуриентами, приёма документов, оформления академических процессов и эффективного взаимодействия с будущими студентами.
В 2025 году Бекзод окончил Университет мировой экономики и дипломатии по направлению «Юриспруденция». В период обучения он проходил юридическую практику в Министерстве юстиции Республики Узбекистан и Министерстве инвестиций, промышленности и торговли, где получил практические навыки правоприменения, работы с нормативно-правовыми документами и изучил внутренние механизмы государственного управления.
Он владеет английским, русским и японским языками, активно участвует в международных проектах. Бекзод является делегатом Model OIC и Академии молодёжной дипломатии, прошедших в Казани (Россия); волонтёром конференции ЮНЕСКО, а также финалистом республиканского конкурса «Мои права и обязанности».
Точность, дисциплинированность, ответственность и корректная коммуникация — основные качества Бекзода, которые позволяют ему вносить значимый вклад в обеспечение прозрачности и эффективности учебных процессов университета.