Filologiya va tillarni o’qitish (ingliz tili)
U 2022-yilda Toshkentdagi Vebster Universitetida “Ingliz tili o‘qitish metodikasi” (MA TESOL) yo‘nalishi bo‘yicha magistr darajasini olgan.
2023-yildan beri u O‘zbekiston Davlat Jahon Tillari Universitetining “Ingliz tilini o‘qitish metodikasi va ta’lim texnologiyalari” kafedrasida doktorant sifatida faoliyat yuritmoqda. Isoeva B. A. 2024 yildan beri O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan qo‘llab-quvvatlangan “Spelling Audio Dictionary for the Blind” grant loyihasida ishtirokchi.

Филология и преподавание языков (английский язык)
В 2022 году она получила степень магистра по направлению «Методика преподавания английского языка» (MA TESOL) в Университете Вебстера, г. Ташкент.
С 2023 года она является докторантом кафедры методики преподавания английского языка и образовательных технологий Узбекского государственного университета мировых языков.
С 2024 года Исоева Б. А. является участником грантового проекта «Аудиословарь правописания для слепых», поддержанного Министерством высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан.