Filologiya va tillarni o’qitish (ingliz tili)
U 2022-yilda Toshkentdagi Vebster Universitetida “Ingliz tili o‘qitish metodikasi” (MA TESOL) yo‘nalishi bo‘yicha magistr darajasini olgan.
2023-yildan beri u O‘zbekiston Davlat Jahon Tillari Universitetining “Ingliz tilini o‘qitish metodikasi va ta’lim texnologiyalari” kafedrasida doktorant sifatida faoliyat yuritmoqda. Isoeva B. A. 2024 yildan beri O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan qo‘llab-quvvatlangan “Spelling Audio Dictionary for the Blind” grant loyihasida ishtirokchi.

Philology and Language Teaching (English)
She obtained her Master’s degree in “Teaching English to Speakers of Other Languages (MA TESOL)” from Webster University, Tashkent, in 2022.
Since 2023, she has been a PhD student at the Department of Methodology of Teaching English and Educational Technologies, Uzbek State University of World Languages.
Since 2024, Isoeva B. A. has been a participant in the grant project “Spelling Audio Dictionary for the Blind” supported by the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan.