Djurayev Abdulxay Shuxratdjanovich
Abdulxay Juraev 2004 yilda (bakalavr), 2006 yilda (magistratura) O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetini tamomlagan. U 2015 yildan beri Jahon iqtisodiyoti va diplomatiyasi universitetida ishlaydi va GE (General English) hamda ESP (English for Specific Purposes) fanlaridan dars beradi.
U o‘qituvchilarni qayta tayyorlash va malaka oshirish bo‘yicha Toshkent institutida ingliz tilini o‘qitish yo‘nalishida qayta tayyorlov kursini tugatgan. 2022 yilda Cambridge Assessment English tomonidan tashkil etilgan CELTA kursini muvaffaqiyatli yakunlab, Pass (Grade A) sertifikatiga ega bo‘lgan.

Джураев Абдулхай Шухратжанович
Абдулхай Джураев окончил Узбекский государственный университет мировых языков в 2004 году (бакалавриат) и в 2006 году (магистратура). С 2015 года он работает в Университете мировой экономики и дипломатии, преподавая общий английский язык (GE) и английский язык для специальных целей (ESP).
Он прошёл курсы переподготовки по специальности «Преподавание английского языка» в Ташкентском институте переподготовки и повышения квалификации учителей. В 2022 году завершил курс CELTA от Cambridge Assessment English и получил сертификат Pass (Grade A).