Jalolova Gulsanam Ajiniyaz qizi
Jalolova Gulsanam Ajiniyaz qizi JIDU talabalariga xalqaro munosabatlar va siyosatshunoslik uchun ingliz tili va umumiy ingliz tilidan dars berish tajribasiga ega boʻlgan oʻqituvchi.
Jalolova G.A 2018 yili O’zbekiston Davlat Jahon tillari Universitetining Ingliz tili va adabiyoti fakultetini tamomlab Bakalavr darajasiga ega bo’lgan. 2024 yilda esa Toshkent Xalqaro Vestminister Universiteti, O’rganish va O’qitish yo’nalishida Magistr darajasi va TESOL sertifikatini muvaffaqiyatli qo’lga kiritgan.
Jalolova G.A ning professional qiziqishlari o’quvchi faolligiga yo’naltirilgan pedagogika, texnologiyalarni qo’llab dars o’tish, so’rovga/qiziqishga asoslangan ta’lim (IBL) kabi interaktiv pedagogik metodlardni o’z ichiga oladi. Hamda Jalolova G.A xalqaro kontekstlarda talabalarning kommunikativ kompetentsiyasini va akademik savodxonligini rivojlantirishga o’z hissasini qo’shib kelmoqda.

Гулсанам Жалолова Ажиниязовна
Гулсанам Жалолова является преподавателем кафедры английского языка с опытом преподавания английского языка для международных отношений и политологии, делового английского студентам УМЭД.
Г. Жалолова получила степень бакалавра по специальности «Английский язык и литература» в Узбекском государственном университете мировых языков (2018) и степень магистра по программе «Обучение и преподавание с TESOL» в Вестминстерском международном университете в Ташкенте (2024).
Её профессиональные интересы включают личностно-ориентированное обучение, использование современных технологий в образовательном процессе и исследовательский подход к обучению. Она стремится развивать коммуникативную компетенцию и академическую грамотность студентов в международном контексте.