Jalolova Gulsanam Ajiniyaz qizi
Jalolova Gulsanam Ajiniyaz qizi JIDU talabalariga xalqaro munosabatlar va siyosatshunoslik uchun ingliz tili va umumiy ingliz tilidan dars berish tajribasiga ega boʻlgan oʻqituvchi.
Jalolova G.A 2018 yili O’zbekiston Davlat Jahon tillari Universitetining Ingliz tili va adabiyoti fakultetini tamomlab Bakalavr darajasiga ega bo’lgan. 2024 yilda esa Toshkent Xalqaro Vestminister Universiteti, O’rganish va O’qitish yo’nalishida Magistr darajasi va TESOL sertifikatini muvaffaqiyatli qo’lga kiritgan.
Jalolova G.A ning professional qiziqishlari o’quvchi faolligiga yo’naltirilgan pedagogika, texnologiyalarni qo’llab dars o’tish, so’rovga/qiziqishga asoslangan ta’lim (IBL) kabi interaktiv pedagogik metodlardni o’z ichiga oladi. Hamda Jalolova G.A xalqaro kontekstlarda talabalarning kommunikativ kompetentsiyasini va akademik savodxonligini rivojlantirishga o’z hissasini qo’shib kelmoqda.

Jalolova Gulsanam Ajiniyaz qizi
Jalolova Gulsanam is an English Language Teacher with an experience in teaching English for International Relations and Political Science and General English to students in UWED.
G. Jalolova holds a Bachelor’s degree in English Language and Literature from Uzbekistan State World Languages University (2018) and a Master’s degree in Learning and Teaching with TESOL from Westminster International University in Tashkent (2024).
Her professional interests include learner-centered pedagogy, technology-enhanced instruction, and inquiry-based learning. She is dedicated to fostering students’ communicative competence and academic literacy in international contexts.