E-mail: turgunova@uwed.uz
Nodiraxon Turg`unova 2023-yil sentabr oyidan beri Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida o`qituvchi sifatida faoliyat ko`rsatib kelmoqda. EFL (ingliz tili chet tili sifati), ESP (maxsus yo`nalishlar uchun ingliz tili) va General English (umumiy ingliz tili) bo’yicha talabalarga dars beradi. Bakalavr bosqichini O`zbekiston davlat jahon tillari universitetida (Filologiya: ingliz tili), magistratura bosqichini esa Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida (Gid hamrohligi va tarjimonlik faoliyati: tillar bo`yicha) tamomlagan. Nodiraxon Turg`unova magistrlik dissertatsiyasini “Ingliz tilida sinxron tarjimadagi asosiy muammolar va ularga yechimlar” mavzusida izlangan va himoya qilgan.
Asosiy ish faoliyatidan tashqari Nodiraxon Turg`unova Zakovat intellektual klubining faol a’zosi. Oliy ligada ayol-qizlar jamoasi sardori. Zakovat intellektual klubi NNT tomonidan 2022-yilning “Yilning eng yaxshi ayol bilimdoni” sovriniga munosib ko`rilgan.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 30-iyundagi farmoniga ko’ra “Yoshlar kuni” munosabati bilan topshirilgan “Kelajak bunyodkori” medali sohibasi.

E-mail: turgunova@uwed.uz
Nodirahon Turgunova has been conducting classes at the University of World Economy and Diplomacy since September 2023. She has expertise in EFL (English as a foreign language), ESP (English for special purposes) and General English. She completed her undergraduate studies at Uzbekistan State University of World Languages (Philology: English), and her graduate studies at the University of World Economy and Diplomacy (Guiding and translating activities on languages).
In addition to career activities, Nodirahon Turgunova is an active member of the intellectual club Zakovat. She is the captain of the women's team in the Higher leagueю Nodira was awarded with “The best woman player” title by The Intellectual Club of Zakovat NGO in 2022.
Nodirahon Turgunova was awarded with the medal of “Kelajak bunyodkori” according to the Presedential Decree on June 30, 2023 on the occasion of “Youth Day”.