E-mail: turgunova@uwed.uz
Nodiraxon Turg`unova 2023-yil sentabr oyidan beri Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida o`qituvchi sifatida faoliyat ko`rsatib kelmoqda. EFL (ingliz tili chet tili sifati), ESP (maxsus yo`nalishlar uchun ingliz tili) va General English (umumiy ingliz tili) bo’yicha talabalarga dars beradi. Bakalavr bosqichini O`zbekiston davlat jahon tillari universitetida (Filologiya: ingliz tili), magistratura bosqichini esa Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida (Gid hamrohligi va tarjimonlik faoliyati: tillar bo`yicha) tamomlagan. Nodiraxon Turg`unova magistrlik dissertatsiyasini “Ingliz tilida sinxron tarjimadagi asosiy muammolar va ularga yechimlar” mavzusida izlangan va himoya qilgan.
Asosiy ish faoliyatidan tashqari Nodiraxon Turg`unova Zakovat intellektual klubining faol a’zosi. Oliy ligada ayol-qizlar jamoasi sardori. Zakovat intellektual klubi NNT tomonidan 2022-yilning “Yilning eng yaxshi ayol bilimdoni” sovriniga munosib ko`rilgan.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 30-iyundagi farmoniga ko’ra “Yoshlar kuni” munosabati bilan topshirilgan “Kelajak bunyodkori” medali sohibasi.

Эл. почта: turgunova@uwed.uz
Нодирахон Тургунова ведет занятия в Университете мировой экономики и дипломатии с сентября 2023 года. Она обладает знаниями в области EFL (английский как иностранный), ESP (английский для специальных целей) и общего английского. Она закончила бакалавриат в Узбекском государственном университете мировых языков (Филология: английский язык) и магистратуру в Университете мировой экономики и дипломатии (Гидовская и переводческая деятельность по языкам). Нодирахон Тургунова исследовала и защитила магистерскую диссертацию на тему “Основные проблемы синхронного перевода на английском языке и возможные пути их решения”.
Помимо профессиональной деятельности, Нодирахон Тургунова является активным членом интеллектуального клуба "Заковат". Она является капитаном женской команды Высшей лиги. В 2022 году Интеллектуальный клуб “Заковат” ННО присвоил Нодире звание "Лучшая женщина-игрок" .
Нодирахон Тургунова была награждена медалью “Kelajak bunyodkori” в соответствии с Указом от 30 июня 2023 года по случаю “Дня молодежи”.