Kafedra: Sharq tillari
Shamsiddinova Zebo – xitoy filologi, lingvist va xitoy tili va adabiyoti o’qituvchisi. 2012-2015-yillar davomida TDSHU qoshidagi Konfutsiy Institutida xitoy tili o’qituvchisi sifatida faoliyat yuritgan. 2015-yildan buyon JIDU ning Sharq tillari kafedrasi o’qituvchisi sifatida dars berib kelmoqda.
XXR elchixonasi tomonidan tashkil etilgan “Chet ellik xitoy tili o’qituvchilari uchun malaka oshirish” kurslarida, jumladan, 2016-yil XXRning Syamen univeristetida, 2017-yil Pekin tillar universitetida, 2018-yil Harbindagi Heilongjiang univeristetida, 2019-yil Shanxaydagi Huadong pedagogika universitetida hamda Shihezi universitetida malaka oshirib qaytgan. 2024-yil Liaoning provinsiyasidagi Shenyang universitetida o’tkazilgan davlat xodimlari uchun uyushtirilgan seminarda qatnashgan. Uning hammuallifligida “Pu Sunling novellalari” xrestomatiyasi, “Sinxron va ketma-ket tarjima” darsligi, 20 tadan ortiq ilmiy maqolalari chop etilgan.

Shamsiddinova Zebo Fazliddinovna
Shamsiddinova Zebo is a Chinese philologist, linguist and teacher of Chinese language and literature. Worked as a Chinese language teacher at the Confucius Institute of TSUOS from 2012 to 2015. Since 2015, has been teaching at the “Oriental Languages” department of the University of World Economy and Diplomacy.
Completed professional development courses for foreign Chinese language teachers organized by the Embassy of the People's Republic of China, including at Xiamen University in 2016, Beijing Language and Culture University in 2017, Heilongjiang University in Harbin in 2018, East China Normal University and Shihezi University in Shanghai in 2019. Participated in a seminar for civil servants held at Shenyang University, Liaoning Province, in 2024. Co-authored the textbook “Simultaneous and Consecutive Translation”, anthology “Pu Songling's Novellas” and 20 scientific articles have been published.