Nemis va ingliz tillari o‘qituvchisi
Abduganiyeva Shaxlo Muminovna - Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Yevropa va turkiy tillari kafedrasi katta o’qituvchisi, nemis tili fanidan asosiy va ikkinchi xorijiy til bo‘yicha dars beradi.
Bundan oldin u 1996 yildan 2015 yilgacha O‘zbekiston Davlat Jahon Tillari universiteti nemis tili nazariyasi va amaliyoti kafedrasi katta o‘qituvchisi lavozimida ishlagan, amaliy va nazariy til fanlaridan dars bergan, “Fonetika nazariyalari” fanidan ma‘ruzalar o‘qigan, shuningdek, 2002 yildan 2005 yilgacha “Ozavtoyul” konserni nemis texnologiyalari markazida oʻqituvchi va tarjimon boʻlib ishlagan. Shahlo Abduganiyeva o’z malakasini muntazam ravishda oshiradi va Gyote instituti, DAAD, OAD, Germaniyaning O‘zbekistondagi elchixonasi, tashkilotlari tomonidan tashkil etilgan anjuman va seminarlarda faol ishtrok etadi. Shu jumladan 1999-yilda Germaniyaning RUR-universitetida, 2003-yilda Layndagi Alfeld shaxrida «Ammann» firmasida, 2009 -yilda Frayburg shaxridagi Gyote institutida, 2014-yilda Yoxanes Gutenberg nomidagi universitetida malakasini oshirgan. Pedagogik faoliyati bilan birga u ilmiy hamda tarjimonlik faoliyatini olib boradi. 30 ga yaqin ilmiy ishlari mavjud. Jumladan, 2- ta o‘quv - uslubiy qo‘llanma, 1-ta o‘quv – qo‘llanma, 1-ta elektron darslik, 2-ta lug‘at va ko‘plab xorijiy, xalqaro, respublika ilmiy maqolalar va tezislar muallifi hisoblanadi.

Преподаватель немецкого и английского языков
Абдуганиева Шахло Муминовна - старший преподаватель по немецкому языку кафедры европейских и тюркских языков и преподаёт данный язык в качестве основного и второго иностранного языка. Ранее, с 1996 по 2015 года, она работала старшим преподавателем кафедры теории и практики немецкого языка Узбекского государственного университета мировых языков, где преподавала практические и теоретические языковые дисциплины, читала лекции по предмету «Теория фонетики», а также с 2002 по 2005 года работала преподавателем и переводчиком в центре немецких технологий при концерне Ўзавтойўл. Шахло Абдуганиева постоянно повышает свою квалификацию и принимает активное участие в конференциях и семинарах, организованных Институтом Гёте, ДAAД, OAД, Посольством Германии в Узбекистане. Абдуганиева Шахло повышала квалификацию в Германии в 1999 году в Рурском Университете города Бохум, в 2003 году проходила стажировку на фирме Амманн в городе Альфельд, в 2009 году повышала квалификацию в Гёте-интстуте города Фрайбург, в 2014 году повышала квалификацию в Университете Йоханна Гутенберга в городе Майнц.
Наряду с педагогической деятельностью занимается научной и переводческой деятельностью. Имеет более 30 научных трудов, в частности, является автором 2 учебно-методических пособий, 1 учебника, 1 электронного учебника, 2 словарей и многочисленных зарубежных, международных, республиканских научных статей и тезисов