E-mail: nsaidova@uwed.uz
Saidova Nilufar Jahon Iqtisodiyoti va Diplomatiya Universiteti (JIDU) roman-german tillari kafedrasining o'qituvchisi bo'lib, 2015-2020 yillarga mo'ljallangan Yevropa Komissiyasining Erasmus+ “1-ES01-KA107-015305” Xalqaro Kredit Mobilligi loyihasining koordinatori bo'lgan, bu loyiha Ispan universiteti Kastyilya-La-Mancha bilan hamkorlikda amalga oshirilgan. U 2017 yilda Ispaniya Kastyilya-La-Mancha universiteti bilan birgalikda Yevropa Komissiyasining Erasmus+ “1-ES01-KA107-015305” Xalqaro Kredit Mobilligi loyihasida o'qituvchi sifatida ishtirok etgan.
Shuningdek, u O'zbekistondagi Ispaniya ishlari bo'yicha vakil tomonidan tashkil etilgan turli seminarlar, konferentsiyalar va loyihalarda ishtirok etadi. U JIDU talabalariga Ispaniyadagi universitetlarda yozgi ispan tili kurslarini tashkil etadi.
Nilufar Saidova 2005-2009 yillarda O'zbekiston Davlat Jahon Tillari Universitetida ispan tili tarjimonligi fakultetida o'qidi. U o'qish davrida Ispaniyaning Kuenka shahrida stajirovka o'tkazish imkoniyatiga ega bo'ldi. 2011 yilda magistrlik diplomini olgach, u O'zbekiston Davlat Universiteta ispan tili litseyida ishlay boshladi. 2013 yilda UMEDning roman-german tillari kafedrasida ishlash uchun taklif qilindi. Hozirda u ushbu universitetda faoliyatini davom ettirmoqda.

Узбекский, русский, испанский
Саидова Нилуфар Абдусаломовна преподаватель кафедры европейских и тюркских языков Университета мировой экономики и дипломатии, являлась координатором проекта Европейской Комиссии Erasmus+ “1-ES01-KA107-015305” Международная Кредитная Мобильность, совместно с Испанским университетом Кастилья-Ла Манча, рассчитанный на 2015-2020 гг.
Участвовала преподавательем в проекте Европейской Комиссии Erasmus+ “1-ES01-KA107-015305” Международная Кредитная Мобильность, совместно с Испанским университетом Кастилья-Ла Манча 2017 году в Испании.
Кроме того, она принимает участие в различных семинарах, конференциях и проектах, организуемых представителем в делах Испании в Узбекистане. Организует летние испанкие курсы в ВУЗах испании для студентов УМЭД.
Нилуфар Саидова училась на переводческом факультете испанского языка Узбекского государственного университета мировых языков с 2005 по 2009 года. Во время учебы ей удалось пройти стажировку в городе Куенка в Испании. После окончания магистратуры в 2011 году она начала работать в лицее УзГУМЯ испанского языка. В 2013 году ее пригласили на работу в кафедру европейских и тюркских языков Университета мировой экономики и дипломатии (УМЭД). На данный момент она продолжает свою работу в этом университете.