Xalqaro tashkilotlar huquqi
Mirhamidova Mahinnora Nurullaevna "Xalqaro huquq va ommaviy huquq fanlari" kafedrasi dotsenti lavozimida ishlaydi. Universitetda u “Xalqaro ommaviy huquq”, “Diplomatik va konsullik huquqi”, “Inson huquqlari”, “Xalqaro tashkilotlar huquqi” va “Islom huquqi” fanlaridan ma’ruza o‘qiydi. Uning Xalqaro huquq yo‘nalishi doirasida 40 dan ortiq ilmiy ishlari va o‘quv uslubiy ishlari chop etilgan, xususan, “O‘zbekiston Respublikаsi vа Koʼrfаz аrаb dаvlаtlаri: xаlqаro-huquqiy munosаbаtlаrning rivojlаnishi” (2022) monografiyasi. Ushbu mavzu bo‘yicha yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktorlik dissertatsiyasini 2021-yil noyabrda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida muvaffaqiyatli himoya qilgan.
2024 yilda O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri buyrug’i bilan unga diplomatik – attashe martabasi berildi.
Shuningdek, u universitet “Ombudsman klubi” rahbari va “Xalqaro huquq” fakulteti “Xotin-qizlar masalalari” bo‘yicha dekan muovini sifatida faoliyat yuritadi. U Xalqaro huquq va inson huquqlariga bag‘ishlangan respublika va xalqaro konferensiyalarda ma’ruzachi sifatida qatnashib keladi. Mirhamidova Mahinnora Nurullaevna bugungi DSc doktorlik dissertatsiyasi ustida ilmiy tadqiqot ishlarini olib bormoqda.

Дипломатическое и консульское право
Мирхамидова Махиннора Нуруллаевна работает в должности доцента кафедры «Международное право и публично-правовые дисциплины». В университете она читает лекции по дисциплинам «Международное публичное право», «Дипломатическое и консульское право», «Права человека», «Право международных организаций» и «Исламское право».
В сфере международного права ею было опубликовано более 40 научных и учебно-методических работ, в том числе монография «Республика Узбекистан и арабские государства Залива: развитие международно-правовых отношений» (2022). По данной теме она успешно защитила диссертацию на соискание ученой степени доктора философии по юридическим наукам (PhD) в ноябре 2021 года в Университете мировой экономики и дипломатии.
В 2024 году по приказу Министра иностранных дел Республики Узбекистан ей было присвоено дипломатическое звание — Атташе.
Кроме того, она является руководителем университетского «Клуба Омбудсмана» и заместителем декана факультета «Международное право» по вопросам женщин. Она регулярно выступает с докладами на международных и республиканских конференциях, посвящённых международному праву и правам человека.
В настоящее время Мирхамидова Махиннора Нуруллаевна ведёт научно-исследовательскую работу над докторской диссертацией (DSc).