Xalqaro tashkilotlar huquqi
Mirhamidova Mahinnora Nurullaevna "Xalqaro huquq va ommaviy huquq fanlari" kafedrasi dotsenti lavozimida ishlaydi. Universitetda u “Xalqaro ommaviy huquq”, “Diplomatik va konsullik huquqi”, “Inson huquqlari”, “Xalqaro tashkilotlar huquqi” va “Islom huquqi” fanlaridan ma’ruza o‘qiydi. Uning Xalqaro huquq yo‘nalishi doirasida 40 dan ortiq ilmiy ishlari va o‘quv uslubiy ishlari chop etilgan, xususan, “O‘zbekiston Respublikаsi vа Koʼrfаz аrаb dаvlаtlаri: xаlqаro-huquqiy munosаbаtlаrning rivojlаnishi” (2022) monografiyasi. Ushbu mavzu bo‘yicha yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktorlik dissertatsiyasini 2021-yil noyabrda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida muvaffaqiyatli himoya qilgan.
2024 yilda O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri buyrug’i bilan unga diplomatik – attashe martabasi berildi.
Shuningdek, u universitet “Ombudsman klubi” rahbari va “Xalqaro huquq” fakulteti “Xotin-qizlar masalalari” bo‘yicha dekan muovini sifatida faoliyat yuritadi. U Xalqaro huquq va inson huquqlariga bag‘ishlangan respublika va xalqaro konferensiyalarda ma’ruzachi sifatida qatnashib keladi. Mirhamidova Mahinnora Nurullaevna bugungi DSc doktorlik dissertatsiyasi ustida ilmiy tadqiqot ishlarini olib bormoqda.

Diplomatic and Consular Law
Mirhamidova Mahinnora Nurullaevna works as an Associate Professor at the Department of “International Law and Public Law Disciplines”. At the University, she delivers lectures on “International Public Law”, “Diplomatic and Consular Law”, “Human Rights”, “Law of International Organizations”, and “Islamic Law”.
She has published more than 40 scientific and educational-methodological works in the field of International Law, including the monograph “The Republic of Uzbekistan and the Gulf Arab States: Development of International Legal Relations” (2022). She successfully defended her Doctor of Philosophy (PhD) dissertation in Law on this topic at the University of World Economy and Diplomacy in November 2021.
In 2024, by order of the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, she was awarded the diplomatic rank of Attache. She also serves as the Head of the University’s “Ombudsman Club” and as the Deputy Dean for Women’s Affairs at the Faculty of International Law. She regularly participates as a speaker at national and international conferences dedicated to international law and human rights. Currently, Mirhamidova Mahinnora Nurullaevna is conducting research for her Doctor of Science (DSc) dissertation.