JIDU talabalari O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisiga tashrif buyurdi
Joriy yilning 8-aprel kuni Xalqaro munosabatlar fakultetining 2-bosqich talabalari o‘qituvchi I. Uvraimov rahbarligida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida talabalar parlamentning kundalik faoliyati, qonun loyihalarini ishlab chiqish, muhokama qilish va qabul qilish jarayonlari hamda parlament munozaralarining o‘ziga xos xususiyatlari haqida amaliy tasavvurga ega bo‘ldi. Bundan tashqari, ular kutubxona, undagi nodir nashrlar va hujjatlar, shuningdek, Oliy Majlis muzeyi faoliyati bilan tanishdi.
Ushbu tashrif talabalarga parlament faoliyatini chuqurroq anglashga imkon berdi va ularning kasbiy ko‘nikmalarini rivojlantirishga yordam berdi.

Студенты УМЭД посетили Олий Мажлис Республики Узбекистан
8 апреля текущего года студенты 2-го курса факультета международных отношений посетили Олий Мажлис Республики Узбекистан под руководством преподавателя И. Увраимова.
В ходе мероприятия студенты получили практическое представление о повседневной деятельности парламента, процессах разработки, обсуждения и принятия законопроектов, а также об особенностях парламентских дебатов. Кроме того, они ознакомились с библиотекой, редкими изданиями и документами, а также с деятельностью музея Олий Мажлиса.
Данный визит позволил студентам глубже понять работу парламента и способствовал развитию их профессиональных навыков.